Květen 2010

New dess

30. května 2010 v 18:01 | B@rushk@
gfh

Kolikrát? Může kočka zachránit život člověka?

29. května 2010 v 18:43 | B@rushk@ |  *?PORADNA?*
Když vám položím tuto otázku, a vy budete odpovídat do komentů! Kolikrát? Může kočka zachránit život člověka?

Jak mohu ovlivnit kočičí život?

29. května 2010 v 18:40 | B@rushk@ |  *RADY OHLEDNĚ KOČEK*
Kočičí život, se skládá ze 4 základních potřeb: .jíst .spát .vylučovat .mazlit se Takže, z toho všeho plyne to, že: Když moc nebo naopak málo, žere musí k doktorovi. Když nemuže spát, k doktorovi. Když nemůže močit či vylučovat, tak též a k mázlrní žádnr opačné... Témeř průměrná delka kočičího života je 11,56 let... Takže nějakých 15 prohůídek u lékaře? Ne, ne...a...ne! Kočka může mít dalších 100 nemocí a s nimy každý den chodit na prohlídku: průměrně 100,00 navštívý lékaře! Mají veterináři zkrachovat? Ne, ne! Volte proto pravici...!

PROBLÉM: Pomozte zachránit kocourka Bílého Ocáska

26. května 2010 v 19:29 | B@rushk@ |  *ZE SVĚTA KOČEK*

Pomozte zachránit kocourka Bílého Ocáska

Prosím vás naléhavě o pomoc pro tohoto kocourka. Říkáme mu Bílý Ocásek, protože je to mourek s bílou špičkou ocásku. Je velice mazlivý a přátelský. Bohužel je stižen potravní alergií a aktuálně mu hrozí smrt... 
Hana Janišová (26.5.2010)

Prosím vás naléhavě o pomoc pro tohoto kocourka. Říkáme mu Bílý Ocásek, protože je to mourek s bílou špičkou ocásku. Je velice mazlivý a přátelský. Miluje lidi, ale snese se i s kočkami. Jsou mu necelé dva roky a pochází z Mariánských lázní, kde mu vloni umřela panička, u níž žil od koťátka. Po velkých peripetiích se dostal do našeho Kočičího domu v Jahodnici.
Zpočátku vypadalo vše výborně, velmi rychle si zvykl a stal se miláčkem lidí i koček. Jenže po několika měsících se u něj projevila potravní alergie (tzn. když jí normální konzervy, objeví se u něj boláky na kůži, které si škrabe do krve a slézá mu srst). Současně však dostal zánět horních cest dýchacích a nasazená antibiotika vyloučila použití kortikoidů, které zabírají proti potravní alergii. Proto je Bílý ocásek už řadu týdnů zavřen na "samotce", aby se nedostal k běžné kočičí stravě. Jenže tím velmi psychicky trpí a jeho nemoc se v důsledku psychiky zhoršuje a stává se z toho uzavřený kruh. Nyní už je na tom tak špatně, že reálně hrozí jeho smrt!!!


Bílý Ocásek
Jediné řešení je sehnat pro něj někoho, kdo by se ho ujal a neměl jiné kočky (psy možno, tam by se dala "krmicí logistika") vyřešit. Hlavně ale nesmí být už na samotce - strašně moc potřebuje společnost lidí. Jakmile kdokoli přijde do jeho "ajnclíku", hned si lehne a nastavuje každý kousek tělíčka k hlazení...
Ideální by byl člověk, který přišel o kočičku, chce si pořídit jinou a je schopen přehlédnout momentálně nehezkou srst a krmit jej dietou. Ta však není finančně o nic náročnější než normální kočičí strava, takže není třeba mít z toho strach. A léky na tu rýmu, která se musí doléčit, a posléze kortikoidy by byly od nás pochopitelně zdarma.
A kocourek se za péči bohatě odmění!
Máte-li někoho, kdo by se ho ujal, prosím volejte neprodleně na 728 19 37 12 nebo mi napište email.
Vřelé díky!!!

Garfield - nejlínější kocour na světě

26. května 2010 v 19:26 | B@rushk@ |  *SRANDIČKY*

Garfield - nejlínější kocour na světě

Garfield
Cynický tlustý kocour, který by nejraději celý život prospal a projedl, každé ráno musí zhltnout hrnek kávy a navečer do sebe hodit pekáč lasagní. Nenávidí pondělky a pohrdá psy. Na každého pavouka zaútočí novinami a pošťákovi natrhne gatě a rozsype brašnu. Garfield... nejzábavnější kocour na světě!
Narodil se v kuchyni
 maminky Leony v italské restauraci v roce 1978, Garfield vyrostl ve světoznámou osobnost. Jeho šaškoviny s neschopným vlastníkem, Jonem Arbucklem, slintajícím psím kamarádem Odiem a jeho milovaným plyšovým medvídkem Pookym, přináší každý den mnoho smíchu všem jeho čtenářům. Ale co je tak zajímavého na obtloustlé mourovaté kočce s primitivním postojem? Co dělá Garfielda tak milým?
"On je jako člověk," jak stvořitel Jim Davis rád říká. Garfield sleduje televizi, ať v ní dávají cokoli a nenávidí pondělí. Ve skutečnosti je jeho vášeň pro jídlo
 a spaní vyrovnaná jen jeho nechutí k držení diet a cvičení (preferuje ležení nebo sezení). Nenávidí brzké ranní vstávání. Káva (dost silná, aby ho postavila na nohy) je jediný způsob, jak začít den. Co může být více lidského? Lidé se také ztotožňují a oddávají Garfieldově drzému humoru. Ale Garfield není jenom drzý a jízlivý, má také svou něžnou stránku. Opravdu miluje svého plyšového medvídka Pookyho a hluboce miluje Jona a Odieho (samozřejmě ne tolik jako sebe). Je jednoduché vidět Garfielda jen jako tlustého kocoura. Jestli jí nebo si chvilku zdřímne, Garfield je klasika a klasika je vždy stylová.

Garfield a jeho medvídek Pooky, velikost: 38.27 KBZajímavé stránky o Garfieldovi


Malované kočky Františka PONa

26. května 2010 v 19:25 | B@rushk@ |  *NOVINKY*

Malované kočky Františka PONa

Golfový míček
František PON., celým jménem František Poněšický, je pseudonym, pod kterým společně malují obrazy a píší knihy manželé Jitka Baliharová a Oldřich Přibík. Sám František se jako pseudonym narodil počátkem devadesátých let v malé jihočeské vesničce Poněšice nedaleko Hluboké nad Vltavou a jeho obrazy pak střídavě vznikaly v Poněšicích a v Praze, to podle toho, kde se právě nacházeli oba autoři.

Murphyho zákony kočičího pohybu na volném prostranství

26. května 2010 v 19:24 | B@rushk@ |  *SRANDIČKY*

Murphyho zákony kočičího pohybu na volném prostranství

Dokonalé mimikry
Bylo vědecky dokázáno, že kočka umí splynout s okolím tak, aby ji nebylo možno objevit ani za pomoci Hablova teleskopu.
Zákon Alessandra Volty
Kočky, které vidíte chodit na vodítku, jsou s největší pravděpodobností atrapy na tužkové baterie.
Blindova výjimka
Živá kočka se nechá vodit na vodítku pouze tehdy, je-li slepá a potřebuje navigátora.
Zákon gastronomických služeb
Jste-li majiteli rodinného
 domu, bere jej kočka pouze jako restaurační zařízení s pravidelnou obsluhou.
Zákon globalozace
Stejně tak bere kočka i všechny ostatní domy v okolí.
Fleischmanův lokalizační zákon
Kočka, nacházející se na volném prostranství mezi několika domy je vždy nejblíže k tomu, kde právě vytahují z tašky čerstvé maso.
Astronomický zákon
Pokud ve všech domech v okolí připravují oběd či večeři ve stejnou dobu, dokáže se kočka pohybovat rychlostí, blížící se rychlosti světla.
Schliesselova výjimka z přírodních
 zákonů
Kočka se dokáže dostat do bezpečně uzamčeného domu i tehdy, je-li jedinou možnou přístupovou cestou klíčová dírka.
Zákon potravního řetězce
Kočka na volném prostranství loví drobné živočichy, ale konzumuje je pouze tehdy, pokud jste zapomněli koupit
 konzervu kočičího žrádla a vy sami večeříte krupičnou kaši.
Zákon donášky
V případě, že nejsou narušeny kočičí stravovací zvyklosti, kočka lapené živočichy dlouze mučí a po jejich usmrcení vám je po částech nosí do domu.
Zákon zviditelnění následků
Nesnažte se představit, jak se projevují vrabčí nebo myší vnitřnůstky týden poté, co je kočka zavlekla do vašeho botníku nebo pod skříň.
Dodatek kpt. Seeka
Tyto projevy kočičí náklonnosti totiž nikdy nenajdete hned.
Santa Clausův dodatek
Kočka je ukrývá stejně dobře, jako ukrýváte vy dárečky k Ježíšku.
Dodatek paní Santa Clausové
Dárečky k Ježíšku ovšem nenajdete dva týdny po Štědrém dnu podle odporného zápachu - pokud jste ovšem nehodlali své blízké obdarovat voňavkou ruské výroby.
Zákon maskovací
Kočka na vaší zahradě zůstává vždy prakticky neviděna - ale ve chvíli, kdy najdete tělesné pozůstatky kočičí oběti, je opravdu neviditelná.
Pozorovací zákon doc. Grygara
Bylo vědecky dokázáno, že kočka umí splynout s okolím tak, aby ji nebylo možno objevit ani za pomoci Hablova teleskopu.
Birdův zvukový zákon
Kočka na volném prostranství je jak neviditelná, tak neslyšitelná. Její přítomnost poznáte pouze podle zoufalého pískání ptáků ve větvích stromů.
Zákon nesouměřitelnosti sil
Honit kočku po zahradě je zcela zbytečné.
Zákon dr. Bauma
Nikdy nedokážete lézt po stromech tak rychle jako kočka.
Zákon Reinholda Messnera
Kočka leze rychleji i po osmitisícovkách.
Hillaryho a Tenzingův dodatek
Kočky tam pravděpodobně byly před námi.
převzato z knihy Karla Wagnera: Murphyho zákony a domácí zvířataKoupání kočky jako bojové umění

26. května 2010 v 19:23 | B@rushk@ |  *RADY OHLEDNĚ KOČEK*

Koupání kočky jako bojové umění

Tak teď ste mě ale vážně nas...
Někteří lidé říkají, že se kočky nemusejí nikdy koupat. Že se samy olížou do čista. Že mají ve slinách jakýsi speciální enzym, který na kočku působí jako nový Cillit - rozpustí špínu a odstraní ji z kožíšku.
Po většinu svého života jsem tomuto folklóru věřil. Stejně jako ostatní lidé, kteří něčemu slepě věří, jsem byl ochoten ignorovat všechna fakta, která svědčila o opaku - pach kočičiny v koutech garáže a špinavé skvrny lpějící na koberci u krbu.

Přijde však čas, kdy se člověk musí podívat skutečnosti tváří v tvář a přiznat si: "Tahle kočka smrdí jako latrína v cikánském táboře za parného letního odpoledne." Nastane-li takový čas u vás doma, tak jak se to stalo v mém případě, měl bych pro vás několik dobře míněných rad. Vezměte je v úvahu než chytíte kočku pod paži a zamíříte k vaně:
 1. Mějte na paměti, že ačkoli pro kočku mluví rychlost a naprostá neúcta k lidskému životu, vaší výhodou je síla. Znásobte tuto sílu vhodným výběrem bojiště. Nepokoušejte se ji koupat na otevřeném prostranství, kde vás snadno donutí, abyste ji pronásledoval. Zvolte si velmi malou koupelnu. Měří-li vaše koupelna více než půl metru čtverečního, je nejlepší vlézt do vany i s kočkou a zavřít posouvací přepážku, jako kdybyste se chtěl sprchovat. (Obyčejná igelitová plenta nestačí. Průměrná kočka nadělá i ze tří vrstev pogumovaného plátna cáry rychleji, než politik změní svou stranickou příslušnost.)
 2. Vězte, že kočka má drápy a nebude váhat odstranit vám z těla všechnu kůži. Vaší výhodou zde je chytrost, díky které víte, jak se obléci tak, abyste byl maximálně chráněn. Doporučuji kombinézu z plachtoviny zastrčenou do montérských holínek nad kolena, rukavice z ocelového pletiva, vojenskou helmu, hokejistickou masku a neprůstřelou vestu s dlouhými rukávy.
 3. Připravte si všechno předem. Až vám kočka začne prokutávat díru do neprůstřelné vesty, nebudete mít čas zaskočit si pro osušku. Napusťte předem vodu. Ujistěte se, že láhev s kočičím šamponem se nalézá za přepážkou uvnitř prostoru vany. Vyzkoušejte si, že dosáhnete na osušku, i když ležíte na zádech ve vaně.
 4. Využijte moment překvapení. Pochovejte nenuceně kočku, jako byste ji chtěl odnést k misce s večeří. (Vašeho podivného vzezření si kočka obvykle nevšimne - zpravidla se o módu vůbec nezajímá. Pokud by to přece jenom zaregistrovala, klidně ji vysvětlete, že jste se nechal najmout na laické testování výrobků firmy Adidas.)
 5. Jakmile jste jednou v koupelně, je pro přežití klíčovou otázkou rychlost. Jediným pohybem zabouchněte koupelnové dveře, vnikněte do vany, zavřete přepážku, ponořte kočku do vany a postříkejte ji sprejem. Tím začalo nejdivočejších 45 sekund ve vašem životě. Poznámka: kočka nemá držadlo.
 6. Přistupuje skutečnost, že kočičí kožich je teď plný pěny, což problém zásadně zkomplikovalo. Nepředpokládejte, že kočku udržíte na jeden zátah déle než dvě nebo tři vteřiny. Když se vám to na chvilku podaří, nesmíte zapomenout použít další dávku šamponu a splašeně ji drhnout. Po chvilce se vám vyškubne a spadne zpátky do vody, čímž se opláchne. (Národní rekord v kočičím koupání jsou tři dávky pěny, neočekávejte proto příliš mnoho.)
 7. Potom je nutno kočku usušit. Začátečníci v koupání koček vždy předpokládají, že tato fáze bude nejobtížnější, protože na tomto místě jsou lidé již unaveni a kočky dospěly k pevnému odhodlání nedat se. Ve skutečnosti je proti tomu, co jste již absolvovali, osušení jednoduché. V tomto stadiu totiž kočka pevně visí na vaší pravé noze. Vytáhnete prostě špunt z vany, sáhnete po ručníku a čekáte. (Výjimečně se ovšem kočka může vyšplhat na vaši helmu. V takovém případě je nejlepší setřást ji a přesvědčit ji, aby zase zaťala drápky v oblasti vaší nohy.) Až voda z vany odteče, sáhnete prostě s osuškou dolů a kočku vysušíte.
Po několika dnech se kočka uklidní natolik, že ji budete moci z nohy sundat. Asi tři týdny s vámi potom nebude mluvit a většinu času stráví otočena k vám zády. Může se u ní vyvinout i psychóza a její pohled bude připomínat pohled sádrové sošky.
Budete mít sklon předpokládat, že se na vás zlobí. Obvykle tomu tak není. Zpravidla jenom přemýšlí, jak příště prolomí vaši obranu a přivodí vám smrtelné zranění, až se rozhodnete ji zase vykoupat. Přinejmenším však teď smrdí podstatně méně.

Kočičí vtipy

26. května 2010 v 19:22 | B@rushk@ |  *SRANDIČKY*

Kočičí vtipy

Najdi ptáčka!
Inteligentní kočkaNa policejní stanici zvoní telefon. Policista ho zvedne a ze sluchátka se ozve jemným hláskem: "Prosím vás, okamžitě k nám přijedte, k nám se vloupala kočka!" "Ale paní, to nebude tak zlé…" "Jaká paní? Ty idiote! - tady kanárek!!"
Čtyři přátelé - inženýr, chemik, účetní a státní úředník se rozpovídali o svých kočkách a jejich inteligenci. Aby předvedl svou kočku, povídá inženýr: "Šroubku, ukaž co umíš!" A Šroubek vyskočil na stůl, vzal do paciček tužku a na kus papíru nakreslil čtverec, trojúhelník a kruh. Všichni uznale pokývali hlavou. Tu účetní zavolal na svou kočku: "Fakturko, předveď se!" Fakturka odběhla do kuchyně a přinesla podnos plný sušenek. Sušenky rozdělila do sloupečků tak, aby v každém sloupečku bylo stejně sušenek. Opět všichni uznale pokývali hlavou. Pak zavolal chemik: "Trichlóretyléne, do toho!" A Trichlóretylén odběhl do kuchyně a donesl mléko a čtyři skleničky a do každé z nich nalil přesně 100 mililitrů mléka a přitom mu neukápla ani kapka. I tentokrát pokývali všichni uznale hlavou a obrátili své pohledy na státního úředníka. Státní úředník jen zvolal: "Rauchpauzo, začni!" A Rauchpauza vyskočila na stolek, snědla všechny sušenky, vypila všechno mléko, vykálela se na papír s geometrickými náčrtky, pak vyhnala ven ostatní kočky, postěžovala si, že ji od toho bolí v zádech, sepsala rozhořčenou stížnost na nehygienické pracovní podmínky, vyplnila žádost o náhradu škody, hodila se marod a odešla na zbytek dne domů.

O kočičích námluvách

Kocour si uprostřed noci na střeše namlouvá kočku, chodí kolem ní a lichotí jí. Kočka pořád nic, až jí kocour zašeptá do ucha: "Umřel bych pro tebe..." A na to se kočka zeptá: "A kolikrát?"

Krutá realita

V jedné rodině se narodila čtyřčata. Jde kolem kočka a pod vousy pronese: "To jsem zvědavá, kolik jich utopí..."

Noviny

Přijde takhle jednou jedna holka na návštěvu ke kamarádce a jak tak popíjejí kafe, přijde do obýváku černá kočka a říká: "Neviděly jste tady někde dnešní noviny?"
Holka zmateně kouká, ale kamarádka ji uklidňuje: "Nenech se zmást, ona si akorát prohlíží obrázky
."

Vloupání

Na policejní stanici zvoní telefon. Policista ho zvedne a ze sluchátka se ozve jemným hláskem: "Prosím vás, okamžitě k nám přijedte, k nám se vloupala kočka!" "Ale paní, to nebude tak zlé…" "Jaká paní? Ty idiote! - tady kanárek!!"

O třech kocourech

Kocouři se domlouvají, že půjdou večer
 na střechu, že si tam bezvadně zasouloží. Malý kocourek otravuje, že chce jít taky. Nakonec kocouři souhlasí a vezmou ho tedy s sebou. Na střeše je příšerná zima, prší, vítr fouká a kočky nikde. Kocouři se tam klepou a najednou ten mrňous říká: "Tak kluci, ještě chvíli tady s váma budu souložit a pak jdu domů, protože je mi zima."

Bajka o kočce, myši a slonu

Byla jednou jedna myš a tu myš honila kočka, která ji chtěla sežrat. Myš utíkala co mohla a najednou proti ní slon. Tak mu povídá: "Slone, pomoz mi. Honí mě kočka a chce mě sežrat." Slon povídá: "Dobrá, stoupni si za mě a bude to v pohodě." Tak myš si stoupne za slona a slon se na ní vysere. Ale co čert nechtěl, myši koukal ze sloního hovna kousek ocásku. Kočka priběhla, uviděla ocásek, zatáhla za něj - a myš sežrala.
Z toho plyne poučení:
 1. Ne každej, kdo na vás sere, to s váma myslí špatně.
 2. Ne každej, kdo vás z těch sraček vytáhne, je váš přítel.
 3. No a když už jste ve sračkách, tak aspoň stáhněte vocásek.

Na poušti

Jdou dvě kočky po poušti a jedna povídá: ,,Hergot,tady to ale muselo klouzat!" ,,Proč myslíš?" ,,No,že to tak sypali!"

Pravidla soužití s kočkou

 1. Kočka nesmí do domu.
 2. No, tak tedy smí, ale jen do některých místností.
 3. Smí do všech místností, ale nesmí si lehat na nábytek.
 4. Smí si lehat na nábytek, ale jen na starý.
 5. Tak jo, smí si lehat na všechen nábytek, ale nesmí spát v posteli.
 6. O.K., tak tedy smí do postele, ale jen když jí to panička dovolí.
 7. Dobře, kočka smí spát v posteli, kdykoliv se jí zachce, ale nesmí v žádném případě pod peřinu.
 8. No jo, samozřejmě smí pod peřinu, ale jen když jí to panička dovolí.
 9. No tak dobře, kočka smí spát pod peřinou celou noc.
 10. Závěr: Lidé smí spát pod peřinou jen s laskavým svolením kočky.

O kanárkovi

"Dobrý den, paní Nováková, tady vám nesu toho vašeho kanárka." "Ale Pepíčku to není můj kanárek, to je tvoje kočka." "Já vím, váš kanárek je uvnitř."

O kocourovi ze sibiře

Povídá kočka ostatním: "Holky, byla jsem s tím Sibiřským kocourem - hodinu zakomínem
, 2 hodiny na půdě a 3 hodiny ve sklepě mi vysvětloval, jak mu kulky omrzly na Sibiři."

O papouškovi

"Papoušek se ještě nevrátil do klece," říká maminka Janě. "Nevíš, kde je?" "Ne, maminko, ale před chvílí jsem slyšela mluvit kočku."

Kolik řečí umíš...

Potkají se dvě kočky. První povídá: "Mňau." Druhá: "Mééé." První: "Co to děláte?"Druhá: "Učím se cizí jazyky
."

O myších a kočkách

Ptá se malá myška maminky, co je to ten jed na myši. Maminka ji poučí: "Víš, to je něco jako kočka v prášku..."

O strachu

Koloběh strachu je nekonečný: myš se bojí kočky, kočka psa, pes svého pána, pán své paní a paní se bojí myši...

Z nápravného zařízení

Sedí zoofil, pedofil, nekrofil, sadista a vyznavač adrenalinových sportů
 v jedné cele.
Zoofil: "Chtělo by to kočku."

Pedofil: "Spíš koťátko."

Nekrofil: "Mrtvé."

Sadista: "Tak to bych ho zabil já."

Vyznavač adrenalinových sportů: "Mňau!"

Skvělí web (net) o kočkách

26. května 2010 v 15:47 | B@rushk@ |  *ZE SVĚTA KOČEK*
Skvělí web (net) o kočkách --->ZDE<---

Kočky, zvířata, ochrana zvířat a přírody!

24. května 2010 v 16:45 | B@rushk@
Ahoj čtenáři mého blogu!, chtěla bych Vás pozvat na můj 2. blog, který je o ochraně koček, ale nejenom koček, ale všech zvířátek co žijí na planetě!

www.okvzp.blog.cz
.....děkuji!

Norská lesní

23. května 2010 v 9:21 | B@rushk@

Norská lesní


Norská lesní je velká kočka s dlouhým, silně stavěným tělem na vysokých nohách. 
Hlava má tvar rovnostranného trojúhelníku. Její profil je dlouhý, rovný a bez přerušení (stopu). Brada je silná. Uši jsou v základně široké s charakteristickými rysími štětičkami a dlouhými chomáči chlupů uvnitř boltce. Měly by být vysoké a otevřené, takže zevní linie ucha leží v jedné přímce s tvářemi; tato linie probíhá až k bradě. Oči jsou velké a otevřené, lehce šikmo posazené, s bystrým, pozorným výrazem. Jsou povoleny všechny barvy očí nezávisle na barvě srsti.
Tělo je dlouhé se silnou kostrou.
Ocas má dlouhý, bohatě osrstěný až huňatý a má dosahovat až k šíji.
Končetiny jsou vysoké, zadní jsou delší než přední. 
Srst je polodlouhá, vlnitá podsada je pokrytá pružnými, vodu odpuzujícími krycími chlupy. Lesklá svrchní srst pokrývá hřbet i boky. Kočka v plné srsti má náprsenku, límec i kalhotky (dlouhé chlupy na zadní straně zadních končetin).
Jsou povolena všechna zbarvení srsti včetně kombinace s bílou (je povolena v jakémkoli množství), ale nejsou povolena zbarvení čokoládová, lilová, skořicová, plavá ani zbarvení s odznaky. 
Nejčastější chyby jsou: příliš malá a jemně stavěná kočka, kulatá nebo hranatá hlava, profil s přerušením (stopem i pinčem), příliš malé uši, krátké končetiny a krátký ocas. Norská lesní nesmí mít nikdy suchou, zplstnatělou srst.

Mainská mývalí

23. května 2010 v 9:21 | B@rushk@ |  *PLEMENA*

Mainská mývalí


Mainská mývalí je mohutné plemeno s hranatým obrysem hlavy a velkýma ušima, s širokým hrudníkem, silnou kostrou, dlouhým, pevně osvaleným hranatým tělem a dlouhým vlajícím ocasem. Kocouři mají na rozdíl od koček velmi silnou, svalnatou šíji.
Tělo je dlouhé, se silnou kostrou a silným hrudníkem. Je pevně osvalené a působí dojmem síly. 
Končetiny jsou středně dlouhé, silné a tvoří s tělem pravý úhel. Tlapky jsou velké a kulaté, s chomáčky chlupů mezi prsty.
Ocas má být nejméně stejně dlouhý jako tělo od lopatek ke kořeni ocasu. V nasazení je široký, sbíhá se do špičky s plnou dlouhou, vlající srstí. Osrstění ocasu je bohaté a vždy volně vlající.
Hlava je hranatá, čelo jemně klenuté, lícní kosti jsou vysoko posazené a dopředu vyklenuté. Uši jsou velké, v nasazení široké a mírně se sbíhající ke špičkám. Rysí štětičky jsou žádoucí. Chomáčky chlupů v ušních boltcích přesahují přes zevní okraj uší ven. Oči jsou velké, daleko posazené od sebe. Jsou lehce oválné, ale ne ve tvaru mandle. Když jsou plně otevřené, působí kulatým dojmem. Je povolena jakákoli barva očí. Žádoucí je, aby byly jasné.
U tohoto plemene jsou uznány jakékoli přírodní barvy a kresby kromě čokoládové, skořicové, lilové a plavé barvy a siamského a barmského ředění. Měděné, zlaté a zelené oči jsou povoleny u všech barevných variet. Mezi barvou očí a zbarvením srsti neexistuje žádná vazba. Zcela dospělí kocouři mívají obvykle větší a širší hlavu než kočky, jsou mnohem mohutnější a jsou typickými představiteli tohoto nádherného přírodního plemene. Mainská mývalí kočka dospívá mnohem později než jiná plemena

Birma

23. května 2010 v 9:18 | B@rushk@ |  *PLEMENA*


Birma


Birma patří do skupiny koček s polodlouhou srstí s odznaky. 
Hlava je krátká, klínovitá, s klenutým čelem a lehce prohnutým profilem. Nesmí mít podobu perské hlavy se stopem ani nesmí být zašpičatělá. Tváře jsou plné a zakulacené. Brada je silná. Nos je středně dlouhý bez stopu, pouze s lehkým prohnutím. Uši jsou poměrně malé se zakulacenými špičkami. Jsou lehce skloněné kupředu a na hlavě nejsou posazené příliš zpříma. Oči jsou oválné a mají vždy modrou barvu; čím tmavší odstín modré, tím lépe je kočka hodnocena.
Tělo je poněkud delší, protáhlé, na nízkých a silných nohách. Kocouři musí být masivnější než kočky. 
Končetiny jsou krátké a silné, zakončené zakulacenými tlapkami. Bílé zbarvení tlapek, nazývané ponožky, je pro toto plemeno nejcharakterističtějším znakem. Důležité je, aby byly ponožky stejnoměrně dlouhé a aby byla bílá barva symetrická vždy na obou předních nebo na obou zadních končetinách, nejlépe však na všech čtyřech. Pokud je bílá barva ponožek příliš vysoko na předních či zadních nohou, je to vada, která vylučuje udělení certifikátu (titulu). Další charakteristikou birem je akromelanické (siamské) zbarvení, které kontrastuje se světlou barvou těla. Srst je polodlouhá, hustá, s hedvábnou texturou a málo vyvinutou podsadou. V obličeji je krátká, na tvářích se pozvolna prodlužuje a přechází do plného límce. Na hřbetě a bocích je dlouhá. Je lesklá, s hedvábnou texturou. Chybou jsou čistě bílé nebo barevné skvrny na hrudi nebo břiše. Límec je bohatý, ocas huňatý a silně osrstěný.

Jak na "popisky do menu"

21. května 2010 v 17:27 | B@rushk@ |  *ORIENTACE TOHOTO BLOGU*
Takže, tady je můj návod, važte si ho:

1. Najdu si nějaký hezký obrázky
2. Zapnu PSstudio/PFstudio...a další, a vyrobím si popisky. Je to jednoduché, prostě náké obrázky. Např.:
ýáýřž
3. Až bude hotov, tak si ho uložte do počítače....a popisky jsou na světě. Teď už jenom je dát na blog!

4. přihlašte se na blog, a klikněte na horní lištu "nastavení", kde najdete "položky menu"..tak na ně klikněte.

5. V menu si nechte jen Volitelný menu box. a rubriky

6. Teď si dejte "nový článek" a pojmenujte ho "rostcestník"

7. Zkopírujte do toho člunku všechny rubriky z menu vašeho blogu. A článek "zveřejnit"

8. Teď si klikněte znovu na "nastavení" a "Volitelný horní box" napište "rostcestník" a odkaz na váš článek "rostcestník". No a teď dejte "uložit".

9. Kliněte znova na "nastavení" a pak na "položky menu", z položek menu odstraňte rubriky, a do Volitelného menu boxu, vložte popisky a pod ně napište odkazy, na které směřují a...

Mno a teď už máte popisky hotové stačí jen "uložit" !LOL! máte popisky!


ikonka 6.

20. května 2010 v 18:35 | B@rushk@
ghraf

Hodnocení KGS

19. května 2010 v 18:12 | B@rushk@
V anketě zjískala Issynka-15 bodů. Sally May-4.
Já uděluji:
Issynka:
Takže, dess blogu: 10/10
Je krásný!
První dojem: 8/10
Hezké, ale nelíbí se mi to menu....
Menu: 5/10
Moc se mi nelíbí...
Další dojmy: 7/10
Moc hezké ten dess je nádherný, ale to menu...
Maličkosti: 8/10
Pěkné...

Takže: 28(ode mě)+15(anketa)--43 bodů dohromady!

Sally May:
Dess blogu: 9/10
Nádhera..prostě úžasný...akorát bych tam dala více barevných odstínů...
První dojem: 10/10
Supa blog
Menu. 10/10
Hezky se tam hodí
Další dojmy: 10/10
Diď řikám: Supa bloček!
Maličkosti: 9/10
Více barevný barviček bych tam přidala! Jinak úža

Takže: 48(ode mě)+4(anketa)--52 bodů dohromady!

VÍTĚZ: Sally May- 52 bodíků! Napiš mi Sally May, prosím, sem do komentářů tvůj e-mai, abych to mihla poslat heslo na můj blog, protože se stáváš mojí spoluadminkou!

Druhá: Issynka- 43 bodů! Stáváš se mojí nej SB. Hned si tě jdu přidat do seznamu!

Hlasování pro KGS

16. května 2010 v 10:00 | B@rushk@ |  *NOVINKY*
Take, tento článek už píšu po druhé, protože jsem ho jednou omylem vymazala, tím pádem bude stručnější.
Do soutěže KGS, my odkaz na tento úkol, který si můžete přečíst zde, poslaly jen dvě, tedy Issynka a Sally May. Musím říct že oba dva blogy jsou nádherné!

Způsob hlasování:
Dnes (16. 5. 2010) bude zahájena anketa, která skončí ve středu (20. 5. 2010). Po skončení já každé udělím 0-50 bodů+počet hlasů v anketě, která získá víc bodů, tak vyhrává.

Cena pro 1. místo: Moje spolumajitelka blogu!
Cena pro 2. místo: Mé nejlepší SB!

Takže můžete hlasovat:

Tak hlasujte!

Kolik hodin by jste se měli věnovat kočce? KOTĚProč?

15. května 2010 v 15:33 | B@rushk@ |  *KUPUJEME KOTĚ*
 Pokud máte kotě:
Koťata jsou velmi hravá a ráda se společensky sdružují s člověkem. Jestliže máte koťe, tak by jste s ním měli trávit nejméně cca 2-3 hodiny denně! Málo nebo hodně? Málo! Dokonce i tento čas je velmi pro koťe krátký...
Jak tento čas strávit?:
 • Mluvte s kočkou! Chvalte jí jak krásně papá, roste, hraje si a...
 • Čechrejte jí kožíšek!
 •  Hlaďte ji! Mazlete se s ní! 
Proč tak dlouho?: Kotě si na Vás musí zvyknout, případně přivyknout...

Začínáme přikrmovat koťata

15. května 2010 v 15:24 | B@rushk@ |  *KUPUJEME KOTĚ*

Začínáme přikrmovat koťata

Zvykání koťat na samostatný příjem potravy začíná ve čtvrtém týdnu života koťat.V této době už koťatům nestačí pouze mateřské mléko a je čas na postupný odstav koťat.Koťatům začneme nejdříve nabízet speciální mléko pro koťata(dobře se osvědčilo i ředěné neslazené kondenzované mléko),poté tvaroh,dětské kaše a postupně zvyšujeme množství porcí.Od šestého týdne jim předkládáme mleté nebo velmi drobně nakrájené hovězí maso,může být i mixované,strouhaný tvrdý sýr a natvrdo uvařený žloutek.Mezitím můžeme koťata krmit i speciálními kotěcími konzervami.
Postupné odstavování trvá od 6. do 8. týdne,kdy koťata jednak žerou sama i sají mateřské mléko.Počet porcí se postupně zvyšuje na 5 až 6 dávek denně.Kotě by mělo pravidelně přibývat na váze.Plně odstavené kotě krmíme malými dávkami šestkrát denně.Odstavování se musí dít postupně,aby si zažívací trakt kotěte zvykl na tuhou stravu.Dobrým znamením je polotuhá,formovaná stolice,kterou má zdravé kotě jednou týdně.Postupně zvykáme koťata i na přílohy k masu a na kotěcí granule.Je samozřejmé,že koťata musí mít dostatek čerstvé vody.
Od doby osmi týdnů,kdy koťata dostávají zvláštní výživu,až do doby asi šesti měsíců,kdy již žerou dvakrát denně běžné krmení,je rozhodujícím faktorem jeho chuť.Nabízejte koťatům různorodou potravu,aby si nezvykla jen na oblíbený druh a nezačala být vybíravá.Ale potravu,kterou tvrdošíjně odmítají,jim násilím nevnucujte.

Pokračování KGS...

15. května 2010 v 15:10 | B@rushk@ |  *ORIENTACE TOHOTO BLOGU*
Ahoj, děkuji všem co už mi odevzdali odkaz do KGS. Bohužel jen dvě. Odkaz mi napište ještě sem, k tomuto článku do komentářů! Čím dřív se zapíšete, tím dřív proběhne vyhodnocení!


Děkuji moc.
íáýžř

Nebudu tu celý týden- SB

9. května 2010 v 10:53 | B@rushk@
Ahoj SB, tato informace je důležitá tak si jí pořádně přečti! 

Obíhat tě nemůžu, protože k internetu v následujícím týdnu bude max. přístup 45%, a z toho budu vyřizovat důležitější věci! 
Prosím tě aby si mi tento týden:
 • Nepsala komentáře tipu obhám
 • Nevydávala se za mě
 • Navštěvovala můj blog s radostí
Takže přes celý týden nám budou upravovat ložnici, ve které je můj počítač...ještě mam jeden ale ten se zasekává, a moc nefunguje....Budu sem chodit přes něj ale max. přidám cca 10 článku, s více články nepočítejte!

 Za pochopení mích milých Affíčků děkuje B@rushk@

Nebudu tu celý týden-Veřejnost

9. května 2010 v 10:48 | B@rushk@
Ahoj, my teďka doma budeme nově dělat ložnici, ve který je i náš počítač, takže na nejmíň týden budeme mít odpojený internet! Počítač mám ještě jeden, ale ten je trochu pomalejší a blbější. Na blog budu chodit každý den, ale SB ani upravovat články, nebudu stíhat. Takže mě prosím omluvte na 10 dnů, děkuji moc. PLNO ZÁŽITKŮ NA MÉM BLOGU PŘEJE B@rushk@!

Jastycat*CZ -Prodej tureckých angor :-*

8. května 2010 v 20:58 | B@rushk@ |  *KOUPĚ, ÚTULKY...ATD. KOČEK*Budeme mít koťátka! Koťátka se narodí ze spojení :
CH Jasmína Hanáček.CZ a GIC S*Wi´nte Sams Yat-zy. 
Předpokládaný termín narození 27.5.2010.
Bereme rezervace!
Jasmínka a Tyzy - rodiče.
Status koťat:
volné:koťátko je volné, možnost zamluvení, nebo rezervace
zamluvené:koťátko je zamluvené, ale nebyla složena záloha, může být nabízeno dalšímu zájemci
rezervované:koťátko je reservované, byla složena záloha, rezervace do 10 týdnů věku kotěte
prodané:koťátko je prodané,nebo již byla zaplacena celá částka

Všechna naše koťata budou mít vystaveny PP, i koťata prodávaná jako mazlíčci, což zaručuje jejich příslušnost k danému plemeni - čistokrevnost.
Při prodeji kotěte "na mazlíčka" obdrží kupující kopii PP. 
Koťata jsou určena výhradně k bytovému odchovu, velkou radost jim ale udělá dobře zajištěný balkón, nebo zahradní voliéra (s přístupem do domu), kde by mohla trávit krásné letní dny.

Vaše návštěva v naší chovatelské stanici a osobní kontakt je nutný.

Koťata mohou být po dohodě i čipovaná.

Koťátko je možné si zamluvit, při zamluvení však může být nabízeno dalšímu zájemci.

Koťátko je možné si reservovat, tzn. zaplatit zálohu na kotě, koťátko tak bude do 10 týdnů reservováno jednomu zájemci. Do tohoto věku kotěte vracím celou zálohu, pokud si to budoucí majitel rozmyslí. V době odběru - 13. týdnů věku kotěte doplatí kupující zálohu do celé částky a převezme koťátko.

Koťátko je možné zaplatit předem, nebude už nabízeno a bude vedeno jako prodané.

Cenu koťat sdělím zájemcům telefonicky, nebo e-mailem.
Volat můžete na tel.číslo : 739 556611
psát na e-mail: jastycat@seznam.cz

Dlouhosrsté kočky

5. května 2010 v 16:44 | B@rushk@ |  *ZE SVĚTA KOČEK*

Skupina I. - Dlouhosrsté kočky.

Perské kočky

Něco z historie.

perská kočka Dlouhosrsté perské kočky jsou jedním z nejstarších známých plemen čistokrevných koček.Za jejich vlast je považována Anglie.První dlouhosrsté exemláře se tam zřejmě dostaly z Turecka.Z Persie současně přicházely do Anglie další kočky s mnohem kulatějším obličejem a ještě hustší srstí.A zde docházelo k spáření obou plemen,protože obě měla dlouhou srst a hodila se k sobě.Nejstarší dochovaný záznam o dlouhosrsté kočce pochází z poloviny devatenáctého století.Kolem roku 1870 se se konečně dalo hovořit o seriózní chovatelské scéně,která se snažila uchovat a zlepšit neodolatelně roztomilý panenkovský obličejík.Zhruba v posledních 15 letech se vzhled perských koček ještě zvýraznil,když přišel do módy extrémní typ,kdy se výrazně zkrátila obličejová partie lebky.

Charakter a temperament.

Obecně mají perské kočky klidnou,příjemnou povahu,mezi sebou se dobře snášejí a nevyžadují trvalou osobní pozornost.Většinou to jsou skromná a trpělivá zvířata.Je to celkem nehlučné plemeno a nijak zvlášť netrpí,jste-li během dne mimo domov.Jejich huňatý kožíšek však vyžaduje každodenní péči.Vždy je však lepší mít dvě kočky než jednu,a to i v případě peršanek. Perské kočky představují pro mnoho lidí ztělesněný sen,proto by měli při koupi věnovat obvzlášť hodně času výběru chovatele.

Typ a standardní rysy.

Standard požaduje kočky robustní,zavalité stavby těla.Ocas je krátký,silný a mohutně osrstěný.hlava je kulatá,s klenutým čelem,silnou bradou a krátkým nosem s výrazným stropem.Oči jsou velké,kulaté a mají mít otevřený výraz.Uši jsou malé.Srst je dlouhá a hedvábná a kolem krku tvoří bohatý límec.Délka a hustota srsti se liší v jednotlivých ročních obdobích.

Péče o perské kočky.

Krásná srst vyžaduje každodenní péči,jinak hrozí nenapravitelné zplstnatění,kožní problémy jako ekzémy nebo alergie a nakonec radikální ostříhání.Během výměny srsti je náročnost na péči ještě zvýšená.Před výstavou je nutné kočku vykoupat.Pro základní péči je potřeba:hřeben se širokými zuby,hřeben s jemnými zuby,drátěný kartáč(ten se používá výlučně na náprsenku kočky),měkký zubní kartáček(obličej),vatové polštářky(oči),pudr(různá znečištění),kleštičky na drápky.
Obličej perské kočky je třeba ošetřovat denně,protože zde se mohou usazovat oční sekrety a zbytky krmení,které brzy způsobí nepěkné zbarvení srsti.Při péči o oči se používá vlhký vatový polštářek,kterým se otírá obličej opatrně od kořene nosu dolů přes oko.I zbytky potravy kolem tlamičky a nečistoty okolo nosu se dají odstranit vlhkým vatovým polštářkem.Odborníci srst v obličeji mírně navlhčí a prsty nanesou bílý pudr.Nechají ho chvíli působit a pak vykartáčují zubním kartáčkem.Zbarvení zmizí zcela přirozeně.

Barvy kožichu.

Jednobarevné:
Černé: Černá perská kočka je jednou z nejstarších variet.Dospělá kočka by měla mít srst jantarově černou a temně měděné oči. 
Modré: Modrá je často považována za nejpůvodnější barvu.Kožich by měl být světlý,stejnoměrně modrošedý a bez přítomnosti jiné barvy nebo znaků.Oči mají být temně měděné nebo oranžové. 
Čokoládové: Čokoládová je jedna z nových barev.Kožich by měl být jednolitě vybarven v syté střední hnědi a oči by měly mít temně měděnou barvu. 
Krémové: Krémové kočky jsou pro svou krásnou barvu oblíbeny.Příliš teplá krémová barva je považována za vadu.Kožich by měl být stejnoměrně světle krémový a oči tmavě měděné. 
Lila: Lila je další varietou chovného programu.Kožich by měl být sytě narůžovělé barvy holubí šedi bez jakýchkoli znaků nebo světlejších či tmavších skvrn.Barva očí by měla být měděná. 
Červené: Červená perská kočka by měla mít sytě oranžovou barvu kožichu jednobarevnou až ke kořínkům chlupů.Běžným problémem při křížení je dosáhnout kožichu bez známek žíhání.Oči by měly být temně měděné. 
Bílá: Bílá byla původní barva angorské kočky,nyní vyhovuje typickým standardům perského plemene.Výjimkou je barva oči,mohou mít troji různou barvu: oranžovou,modrou,a různé barvy to znamená,že jedno oko je oranžové a druhé modré.
Barvy se vzory:
Dvoubarevné: Dvoubarevné kočky mohou mít jakoukoliv barvu v kombinací s bílou. Oči musí být měděně zlaté. 
Modrokrémové: Jde o druh želvovinové kočky,které existuji jen jako samice.Tak jako všichni želvovinoví jedinci bývají i samci této barvy téměř vždy sterilní.Britské standardy vyžaduji,aby byly obě barvy dobře promíchány bez viditelných jednobarevných skvrn.V USA vyžaduji jasně oddělené jednobarevné plochy.V obou případech by měli být oči temně měděné nebo oranžové. 
Kameo: Kameo jsou perské kočky s krátkými zbarvenými konečky srsti. Existuji ve třech variantách a to závojové(shell cameo),stínované a kouřové kameo.Závojové kameo kočky maji na konečcích chlupů nejméně barvy ,pigmentace stínovaných sahá hlouběji ke kořenům chlupů a u kouřových je bílá podsada vidět jen tehdy,když se srst rozhrne nebo když kočka jde. U každé z těchto tří variant jsou přípustné tři barvy:červená,krémová a želvovinová. 
Činčila: Srst by měla mít stejnoměrné černé konečky na hlavě,nohou,ocasu a na bocích a spodních část těla by měla být čistě bílá.Nos má být nápadně cihlově červený s černým orámováním.Oči by měly být zelené,beze stopy modré barvy,a víčka by měla být černě orámovaná. 
Kočka s barevnou kresbou na obličeji (himálajská v USA): Ať je barva znaku jakákoli,měla by být omezena na tvář,uši,ocas,a nohy.Himálajské kočky se vyskytují v týchž barvách jako siamské.Barva srsti na nose a polštářcích nohou by měla být stejná jako u koček siamských. Barva oči by měla být temně modrá. 
Zlatá: Základní barva srsti musí být sytě krémová a tipping hnědý,přecházející ve spodních částech do světlejšího odstínu.Měly by mít jasně zelené oči. 
Cínová: Cínová barva je výsledkem křížení činčily s kteroukoliv z perských koček přirozené barvy.má stejně jako činčila kožich s typpingem,který je ale mnohem intenzivější.Barva oči je temné mědi. 
Stříbřitě stínovaná: Má podobné znaky jako činčila včetně cihlově červenému nosu a černě orámovaných očí,liší se pouze sytostí tippingu.Mnoho chovatelů je neuznává jako oddělené plemeno. 
kouřová: Světlá barva se objevuje je u samotné báze kožichu a tipping zabírá skoro celou délku chlupů.Má mnoho barev, z nichž je dnes uznáváno deset.Oči by měly být měděné nebo oranžové. 
Žíhana: Tyto kočky se postupně objevily v deseti barvách:hnědá,stříbrná, modra,čokoládová,lila,červená a ve čtyřech barvách želvovinové žíhané.Je často obtížné znaky žíhání rozeznat.Oči by měli být temně měděné,ale u stříbrné barvy by měli být zelené nebo oříškové. 
Žíhané a bílé: Žíhané a bíle kočky jsou akceptovány ve stejných barvách jako žíhané.Měly by mít v kožichu hladké jednobarevné plochy bíle barvy a oči stejné jako žíhané kočky. 
Želvovinové se stříbřitým tippingem: Klasicky mají skvrny červené,krémové a černé barvy.Mohou se však vyskytovat i želvovinové kočky v recesivní a zředěné barvě modré,čokoládové a lila. Oči by měly být temně měděné nebo oranžové. 
Želvovinová a bílá (V USA kaliko): Kožich by měl mít jednobarevné skvrny promíchané s želvovinovými znaky. 

Exotické krátkosrsté kočky.

exotická kočka Exotická kočka je ve skutečnosti krátkosrstá kočka perská.Toto plemeno však vzniklo v USA.Jeho počátky nalezneme v 50. a 60. letech 20. století.V roce 1966 CFA uznala toto plemeno a standard se řídil podle standardu perských koček.Splňuje všechny požadavky kladené na plemeno perských koček,má stejnou povahu a existuje ve všech uznávaných barvách perského plemene.Jediným rozdílem je jejich krátká srst.V krátké srsti dobře vyniknou všechny plemenné znaky,ale také každá neharmoničnost,a tak musí chovatelé obzvláště dbát na výběr chovných jedinců podle utváření jednotlivých tělesných partií.

Péče o exotickou kočku.

Péče o srst je velmi snadná,postačí zběžné kartáčování jednou týdně.Jen v době línání je kvůli velmi bohaté podsadě péči o srst zvýšit.Při péči o oči exotických koček platí stejná pravidla jako u koček perských,protože často slzí.

Výhody.

 • Příjemná povaha,přítulnost.
 • Nemá zvláštní požadavky.
 • Vhodná k dětem.
 • Není hlučná,samice jsou klidnější než u jiných plemen.
 • Rozumně dlouhou dobu je schopna zůstat sama doma.

Nevýhody.

 • Potřebuje každodenní důkladné pročesávání.
 • Ztrácí chlupy,které ulpívají na kobercích a nábytku

Kočky a cukrovka

5. května 2010 v 16:43 | B@rushk@ |  *RADY OHLEDNĚ KOČEK*

Kočky a cukrovka

Cukrovka,odborně diabetes mellitus,existuje nejen u nás,lidí,ale mohou jí onemocnět i naše kočky.Jedná se dokonce o nejčastější chorobu metabolismu,a tak se vyplatí znát a včas rozpoznat první příznaky.Nejvíce jsou ohroženy kočky s nadváhou,že příčinou není podávání cukru je již známo.Důvodem této nemoci je narušená souhra hormonu inzulinu a buněk,na které má tento hormon působit.
Většinou onemocní cukrovkou starší kočky a kocouři.Mladá zvířata onemocní jen velmi vzácně.Typickým příznakem je zvýšená žízeň.Kočkám najednou nestačí miska plná vody,vypijí ji a dožadují se další.Často kočky i více žerou a přesto hubnou,protože energie z potravy nemůže být dopravována do buněk.I jejich srst může vypadat suchá a bez lesku.Zdravotní stav kočky s cukrovkou se může náhle prudce zhoršit,protože v důsledku narušení metabolismu energie vznikají v těle odpadní produkty,které okyselují krev.Z tohoto důvodu se může dostavit zvracení,průjem,nechutenství,zánět sliznice v tlamičce a žloutenka.Aby jste předešli takto těžkému průběhu,je důležité včas reagovat na zvýšenou žízeň kočky a včas navštívit veterináře,kvůli objasnění příčiny.Příčinou zvýšené žízně totiž nemusí být jen onemocnění cukrovkou,může jít rovněž o onemocnění ledvin.
Důkazem toho,že kočka trpí cukrovkou je zjištění cukru v moči a zřetelně zvýšená hladina cukru v krvi.Vyšetření krve je důležité,jelikož se při něm dá zjistit do jaké míry jsou cukrovkou postižena játra.Konečnou diagnózu stanoví veterinář,jestliže kočka onemocněla cukrovkou začíná doživotní léčba inzulinem.Inzulin může majitel své kočce podávat injekčně sám.U komplikovaných onemocnění je třeba se řídit pokyny veterináře.
A jak cukrovce předcházet?Šance,že vaše kočka neonemocní cukrovkou je podstatně vyšší,pokud budete udržovat ideální váhu kočky,podáváním přiměřeného množství krmiva

Obezita u koček

5. května 2010 v 16:43 | B@rushk@ |  *ZE SVĚTA KOČEK*

 • Obezita u koček
 • Většina majitelů koček nepřikládá tomuto problému takovou vážnost, jakou si zaslouží. Obezita přichází pozvolna, nejdříve si řeknete, ta naše kočička nějak přibrala, potom- není ten náš tlouštík roztomilý a nakonec kočka opravdu trpí, protože je obézní. Nadváha je problém, který je třeba brát velmi vážně. Většinou tento problém začnou majitelé koček brát vážně až v případě, kdy je na tuto skutečnost upozorní veterinář. Obezita má za následek spoustu onemocnění koček, k nimž především patří cukrovka, onemocnění jater, choroby srdce a slinivky, problémy s pohyblivostí a nejzávaznější problém - předčasné úmrtí a to až o dva roky.
 • Obezitou trpí nejvíce kastrované kočky. U těchto koček to je způsobeno hlavně tím, že kočka má spokojený a klidný život a pokud je to kočka žijící výhradně v bytě, omezí svou aktivitu jen na polehávání a docházení pouze k misce s krmivem. Obézní kočky mají problém i s čištěním a pečováním o svou srst a to může vést i ke kožním problémům. Kastrovanou kočku je potřeba krmit speciální stravou určenou výhradně pro kastráty a zvýšit množství pohybu. V žádném případě nepodávat kočkám žádné pamlsky a neustoupit jejich loudění. Existuje krmivo dietní, ale toto krmivo musí doporučit veterinární lékař po prohlídce kočky.
 • Jak na dietu? Kočkám v žádném případě nemůžete předepsat radikální dietu. Kočky mají velmi citlivý metabolismus a tak je třeba zavést redukční dietu postupně v období sedmi až deseti dnů. Kočka nesmí mít k dispozici krmení po celý den, je třeba zavést pevné doby krmení a kočku krmit tak, že se rozdělí dávka na jeden den do tří i více porcí. Misku s krmivem nechejte kočce přibližně 20 minut, potom jí krmivo odeberte. Krmivo můžete dávat pokaždé na jiné místo v bytě, už tím, že ho kočka bude muset pohledat jí dopřejete trochu pohybu navíc.
 • Hubnutí je běh na dlouhou trať. V ideálním případě kočka zhubne přibližně o jedno procento své tělesné hmotnosti za týden, to znamená jen několik gramů. Pokud chcete úbytek na váze přesně dokumentovat, pořiďte si dětskou nebo větší kuchyňskou váhu.
 • foto k článku obezita u kočekVšem by mělo být jasné, že tlusté kočky nejsou zdravé a trpí. Nadměrné krmení, stále plné misky, podávání různých dobrot, nejsou známkou lásky a péče, ale nezodpovědnosti. Kočičí dieta jistě klade velké nároky na zvíře, ale ukázněný musí být především majitel. Pokud by se vám zdálo, že kočka nehubne ani při dodržované dietě, je nejlepší obrátit se na veterináře a požádat o radu než polovičatě experimentovat.
 • Jak se pozná, že je kočka tlustá?
 • Jestli je kočka skutečně tlustá nejlépe posoudí veterinář, ten má i možnost zjistit, zda je nadváha způsobena nesprávnou výživou, nebo zda ji způsobilo onemocnění, psychické problémy či traumata. Veterinář ohmatá žebra a jiné kostnaté části těla kočky. V ideálním případě by měla být žebra dobře hmatatelná a pokrytá jen tenkou vrstvou tuku, kyčle by měly být rovněž dobře hmatatelné a vypolštářované vrstvou tuku. Mezi zadníma nohama by měla být hmatatelná jen minimální vrstva tuku.
 • Žebra tlusté kočky se dají nahmatat obtížněji, břicho má tlusté, kulaté a nelze najít pas. Mezi nohama a všude na těle jsou znatelné tukové polštáře.

Proč se kočky mazlí?

1. května 2010 v 21:16 | B@rushk@
Pište do komentů!!!

Jak na ikonku?

1. května 2010 v 21:00 | B@rushk@

Tady je jeden moooc užitečný návod,jak si vyrobit svoji vlastní ikonku,avatárek nebo prostě klikací odkaz na váš blog. POZOR!!! Bude se to skládat jakoby ze dvou částí. Nejdřív musíte stáhnout program a umět si v něm vůbec svoji ikonku vyrobit. A pak ji musíte uvést do "klikacího" stavu :)Ale nebojte, budu se vám to tady snažit co nejpochopitelněji vysvětlit,hezky postupně, krůček po krůčku... Snad to půjde!

1. První a nejdůležitější věcí,bez které žádnou ikonku nevyrobíte,je, že musíte mít ten správný spešl prográmek na výrobu ikonek. Ten si musíte stáhnou do svého počítače. Abyste ale ho nemuseli složitě hledat na síti, nabízím vám ho ke stažení přímo ZDE
2. Dobře, teď jste si stáhli do kompu zdarma ten program. A teď se musíte naučit v něm tu ikču vyrobit!
3. Prvním krokem je, že si musíte vybrat nějaký pěkný buttonek. Pár jich najdete i na mém blogu. A abych vám usnadnila práci, nemusíte nikde hladat, stačí kliknout SEM
4. Vyberte si buttonek,který se vám nejvíc líbí, uložte si ho do počítače.
5. Otevřete program Animation Schop 3 (to je ten na výrobu ikonek,který jste si před pěti minutama stáhli :)) Protože je celý v angličtině, bude jeho obsluha možná trošičku složitější, ale nevadí,vy to určitě zvládnete!!! =)
6. Úplně nahoře máte lištu, jsou tam nápisy File - Edit - View - Help. Máte??? Super! tak teď klikněte na políčko File, ve sloupečku,který se vám právě rozbalil klikněte na Open a vyberte si ten buttonek,který chcete mít na své ikonce.
7. Nyní máte v malinkém okénku ten svůj buttonek, se kterým budete pracovat. Když chcete přidat text, klikněte na něj pravou polovinou myši a stiskněte na klávesnici písmeno "n" Vyobrazí se vám okénko,kde napíšete text,který chcete na ikonce mít,vyberete si jeho barvu i pohyb.
8. Pro přidávání přechodů a různých efektů zase kliknete na obrázek pravou půlkou myši a tentokrát kliknete písmenko "s". Nyní si vyberete efekt,který bude ikča mít i to,jaké bude pozadí přechodu nebo rychlost přehrání efektu.
9. Ctrl + Z to je prektická zkratka. Pokud jste něco udělai špatně a potřebujete se vrátit zpět, tak právě tím dvojklikem:)
10. Sami příjdete na to,kolik věcí se tu dá s ikčou dělat. Efekty, přechody, texty,barvy,...
Dobře, dejme tomu,že jste právě vyrobili krásnou ikonku a chcete si ji dát na blog jako odkaz,čili klikací ikča s pacičkou. Ale jak to udělat???
Ve skutečnosti je to velice jednoduché:
1. Svoji ikonku si jako první musíte někde uložit do blogu: Prostě dáte článek,nějaký název a umístíte ho třeba do článků. Vložíte obrázek - svoji ikonku a zveřejníte.
2. Teď dáte nový článek,nějak ho pojmenujete, dole pod článkem je "Zobrazit zdrojový kód" tak to zakliknete.
3. Jestli máte,super, jdeme dál. Teď si tady skopírujete tento HTML kód
<A href=adresa blogu><IMG src=url ikonky></A>
4. Pokud jste si zkopírovali,bezva, nyní ho vložte do toho článku. A už to skoro je:)
5. Jak je v tom kódu napsáno tučným adresa blogu místo toho tam zadáte celou adresu vašeho blogu (nebo toho blogu,na který má ikonka odkazovat)
6. Nyní si otevřete ten článek na svém blogu,do kterého jste si uložili svůj avatárek či ikonku. Klikněte na ni pravou polovinou myši a vyberte možnost Vlastnosti (v nabídce úplně dole). Rozbalí se vám okénko s informacemi o vaší ikonce. Mezi nimi najdete i Adresu(URL) této ikči a tu celou skopírujete.
7. No a teď ji vložíte místo toho tučného nápisu url ikonky v tom kódu. Ten prostě celý smažete a místo něj vložíte skopírované URL ikonky
8. A to je vše, teď už jenom ten článek uložíte a klikací ikča je na světě!!!

Kvíz: Co si o Vás myslí kočky?

1. května 2010 v 14:38 | B@rushk@ |  *NOVINKY*

1. Po ulici pude kočka, která se k vám bude lísat...

A) Kopnu jí! AŤ JDE PO SVÉM!!!

B) Pohladim jí jednou nebo ani jednou, nechci chitit kočičí nemoc!

C) Jééééé! Jasně že se s ní pomazlim je to přece Kočka s velkim ,,K" ta se musí pohladit!


2. Kamarádově kočce se narodí koťata. Je jen na Vás, aby jste jí sehnal/a domov. Seženu...

A) Je mi jednokde ta kočka bude žít! Hlavně se jí zbavit!

B) Seženu jí domov kde jsou sice cizí, ale hodní lidi.

C) Dám jí známemum, nebo kamaráda přemluvim že si jí vezmu. Chci jí mít u sebe.


3. Vyberte jméno, které by jste vybral/a pro novou kočičku...

A) Aneta/Alan

B) Micka/Mourek

C) Beruška/Bourák


4. Vaše kočka zřejmě něco (nemoc) dostala.  Co vi s tím?...

A) Nechám jí/ho být, zaleží to jen na něm/ní.

B) Zajdu ke zvěrolékaři. Ale jen jednou, nechci moc plati!

C) Ke zvěrolékaři a hned. Kvůli své kočce/kocourovi tsm pudu třebe 1000000000000000X vše zaplatím!


5. Máte kočku?

A) Ne, nechci.

B) Ne, chci čekám na zlevněná koťata.

C) Ano, proč by ne?


Nejvíce A.

Pane bože! Držte se od koček dál. Mohl/a bys jí ublížit. Nemají vás moc rádi, radši je netrapte.

Tip:

Když uvidíte kočku nechte jí být! Řekněte si: nemusí mě!


Nejvíce B:

Kočky se vás nebojí, ale nemají vás zrovna v lásce!


Tip:

Snažte se zapojit do nejvíce přírodopisných soutěží, kroužky, aby se vám kočky nemusely vyhýbat!Nejvíce c:

Jste pro kočky dokonalý/á. Žádný tip se Vám nemusí dávat. Vy o kočkách víte téměř vše!