Duben 2010

Tak a začíná soutěž KGS

29. dubna 2010 v 19:55 | B@rushk@

Takže...čekala jsem více přihlášených....ae stačí 2!


První zadání chci aby jste mi odeslaly na e-mail, který už snad znáte: moleycyrus@seznam.cz


Na tento mail mi pošlete:

Chci aby mi vypracovaly blog o kočkách! S hezkým dessem, menu, popisky,...

Vím že budeme  zbytečně zaplnovat blog.cz, ale hned po vyhodnocení to můžeš smazat! Chci aby byl zatím jen s jedním článkem na téma: Kočky a domov..Na e-mail mi zašlete libovolnou adresu blogu! Každá si desing udělá ve stylu:

♫Elizabeth♫- Britská modrá kočka-letní

 SallyMay- Mainská mývalí kočka-jarní


Adresa blogu: libovolná!


Soutěž zde!

29. dubna 2010 v 16:19 | B@rushk@

Tak jsem se rozhodla, že udělám KGS. Tímto nápadem mě inspiroval tento krásný blog!

KGS (Kočičí Grafická Soutěž), jak už víte podle názvu, tak se jedná o grafické výtrvory s kočkama.


Přihlašte se tím že do komentů napíšete:

 • jméno (popřípadně přezdívku)

 • blog

 • e-mail

Beru první 4, tak doufám že Vám přihlášky pudou rychle od ruky!

Datum prvního zadání: 29. 4. 2010-Dnes!

Vše mi po zadání úkolu zasílejte na e-mail: moleycyrus@seznam.cz

Ještě jedna věc: Budu hodnotit já, ale trošičku se podřídím anketama!

Děkuji!

Kočka a moře

27. dubna 2010 v 18:58 | B@rushk@ |  *SRANDIČKY*
Kočka a moře

DESS pro ......

27. dubna 2010 v 16:47 | B@rushk@
NO tak to je dess pro ....
Čas výroby: 1 hod
Spokojenost: 88%
ýáž

Do menu in the záhlaví

26. dubna 2010 v 20:04 | B@rushk@
ÝUŘ

Chceš dess?

26. dubna 2010 v 20:00 | B@rushk@
Udělám ti dess na přání. Stačí když se sem přihlásíš.
 DO KOMENTŮ:
 • Přezdívka
 • Blog
 • S čím chceš dess?
 • Jaké barvy? (1-4)
 • Pokud ho chceš i nastavit napiš mi na e-mail moleycyrus@seznam.cz heslo.
Dess se ti pokusím udělat nejdříve do 3hodin. Termín můř´že trvat max. 2dny:)


Tak pište ať je Vás co nejvíc!!!

Smutně koukám:-(

25. dubna 2010 v 19:45 | B@rushk@ |  *NOVINKY*

Kočičí nebe

Domů >Kočičí nebe

Pro všechny kočky a kocoury, kteří už nejsou mezi námi, je tady kočičí nebe v původní verzi ze "staré" Adélky, než bude hotová verze nová, do které se vám budou vkládat virtuální pomníčky daleko jednodušeji.Takže...Vím že jsem tyto kočky neznala a že jsem toto okopírovala z né mého blogu. Proto vás prosím koukněte se na http://www.kocka-info.cz/Content2/Kocici-nebe.aspx a ukápněte aspoň slzičku nad těmito krásnými zvířátky, kteří jsou teď ve ,,ZVÍŘECÍM NEBÍČKU" Moc vás prosím. 

Kupujeme kotě

25. dubna 2010 v 19:41 | B@rushk@ |  *RADY OHLEDNĚ KOČEK*

Kupujeme kotě


Hodně často se poslední dobou setkávám s otázkou, na co si dát pozor při koupi kotěte. Nebudu zde rozebírat rozdíly mezi koťaty s PP nebo bez PP, protože ať má kotě PP nebo ne, tak vždy záleží hlavně na jeho chovateli.
Kupujeme kotě

Předtím, než se rozhodnete, že do Vaší rodinky přibude nový kočičí kamarád, měli byste pečlivě zvážit, jestli jste všichni připraveni na nového člena domácnosti. S novým chlupatým kamarádem musí souhlasit všichni členové Vašeho příbytku. Často se stává, že nastávající maminky začnou hysterčit kvůli toxoplasmóze a chtějí se hned kočičích členů domácnosti zbavovat. Pokud by měl někdo ze čtenářů podobné sklony, tak doporučuji přečíst články o toxoplasmóze nejen zde na Adélce, anebo si kočičáka radši vůbec nepořizovat. 13859_173765524164_715819164_2714874_5108108_n.jpg

Jste si jisti, že Vy nebo Vaše ratolesti netrpí alergií na kočky? Moje kamarádka na kočky alergická není, ale když k nám kdysi přišla a začala se okolo ní motat naše siamka, tak dostala alergický záchvat. Dále byste si měli uvědomit, že kočka není hračka pro malé děti a že je potřeba se o ni starat. Může se dožít až 15-ti let a po celou tuto dobu bude vyžadovat Vaši lásku a péči. Je potřeba jí kupovat kvalitní stravu, naprosto nevhodné jsou různé supermarketové směsi, krmiva s pěknou reklamou také nejsou zrovna to pravé. Pokud jsou granule barevné, tak to je naprosto nevyhovující. Pokud chcete, aby s Vámi Váš kočičí kamarád byl co nejdéle, je vhodné do jeho stravy investovat více peněz, než 50Kč za 2kg granulí. Další nezbytnou potřebou pro kotě je stelivo. V tomto případě je také vhodné si připlatit, ono se Vám to v konečném důsledku vyplatí. Dále Vás čekají nezbytné výdaje za veterináře. V nejlepším případě pouze za očkování, která se pravidelně jednou za rok opakují. 

Tak a teď už přímo k věci. Na internetu můžete najít kontakt na chovatele prostřednictvím webových stránek anebo různých inzerátů. Pokud hledáte kočičáka s PP, tak už podle webových stránek můžete vidět, jak je o kočičky postaráno. Stačí si prohlédnout fotky, kde vidíte, v jakém prostředí kočičky žijí, jak jsou spokojené. Už z fotek poznáte, jak se cítí, jestli mají výraz plný života a nebo bázně a strachu. Také můžete poznat, v jakém stavu jsou kočky udržované, jestli mají čisté oči, zdravou srst apod. Ovšem tímto také není dobré se nechat ukolébat, jelikož v dnešní době Photoshopu a jiných grafických vymožeností není možné fotkám na 100% věřit. 

Nejdůležitější je v konečném důsledku osobní návštěva. Po chovateli byste měli chtít vidět výsledky vyšetření rodičů koťátka. Naprostým základem by měly být testy na FeLV (kočičí leukémie) a FIV (kočičí HIV). Jako další věc, na kterou by se měl klást důraz, jsou testy na nemoc HCM (Hypertrofická kardiomyopatie), která se v poslední době v kočičí populaci začíná mohutně rozpínat a bohužel je to geneticky přenosná choroba. Bohužel tyto testy většina chovatelů zatím neprovádí a mají k tomu různé výmluvy, ale bohužel potom na toto doplácí noví majitelé a samotná koťátka. Měli byste dávat pozor i na to, kdo tyto testy prováděl, jelikož ne každý veterinář je kvalifikovaný k tomu, aby mohl objektivně posoudit stav srdce. Koťátka by měla být řádně odčervená a naočkovaná. První očkování se provádí v osmém až devátém týdnu věku koťátka. Odčervovat by se mělo nejpozději začátkem prvního měsíce a potom každých 14dní. 26801_330230769164_715819164_3384056_1131719_n.jpg
Jak by mělo zdravé kotě vypadat? Hlavně zdravě.. ☺ Je nežádoucí výtok z očí (zaschlé tmavé ospalky jsou naprosto normální), koťátka by neměla mít zahleněné čumáčky, neměla by kýchat. Nezapomeňte zkontrolovat, zda mají čistá ouška, jestli mají čisté okolí konečníku. Různě slepené chlupy značí, že je něco v nepořádku. Srst koťátka by měla být pěkně hustá a měkká, vypelichaná místa na hlavě nebo na těle jsou znakem, že něco není v pořádku. Kotě se nesmí nijak masivně drbat. 

Je potřeba si také všimnout toho, jak se koťátko chová. Mělo by mít radost ze života, dovádět se sourozenci, případně kladně reagovat na výzvy k hraní. Kotě, které se bázlivě schovává a bojí se lidské ruky, je malé neštěstí. Samozřejmě můžete mít potřebu ho odtamtud dostat a dát mu domov plný lásky a péče, kterou si zaslouží. Jenže těžko zaručit, že si koťátko rozmazlíte, a že nebude bojácné pořád. Kotě, které leží bez zájmu o okolí, případně se schovává a chová hodně bázlivě, neznačí nic dobrého a od takového společníka bych radši dala ruce pryč, jelikož by moc dobrým společníkem ani být nemuselo. 
Nezapomeňte opět věnovat pozornost prostředí, ve kterém kočky žijí. Mají čisté misky, udržované záchodky? Dům nebo byt by neměl smrdět výkaly. Bohužel ti, kteří vlastní chovné kocoury, se kocouřímu pachu neubrání a jeho likvidace není jednoduchá, ale to je jiný druh zápachu, než mám na mysli. 26801_330231054164_715819164_3384067_4551290_n.jpg
Udržovat čistotu ve větším společenství koček není jednoduchá záležitost. To mi dá jistě hodně chovatelů koček za pravdu. Nicméně to, že něco není jednoduché neznamená, že se to prostě nebude dělat. Důležitým faktorem by také mělo být to, jak na Vás působí sám chovatel. Přece jen byste měli zůstat nadále v kontaktu, měl by Vám poradit, když budete mít nějaký problém. Toto by mělo být samozřejmostí u každého chovatele, ovšem i zde bývá problém. Sama jsem se setkala s tím, že chovatel mého koťátka v budoucnu vůbec nejevil zájem o to, jak se kocourkovi daří. Byl rád, že se kotěte zbavil. Do té doby probíhala komunikace na 1*, ale jakmile jsem si kotě odvezla domů, tak už ani neráčil odepsat.
   
Doufám, že jsem na nic nezapomněla a že Vám toto pomůže při výběru nového člena rodiny. V případě, že jsem na něco zapomněla nebo uvedla nepřesně, byla bych ráda, kdyby mě někdo doplnil nebo opravil. 

Teď už nezbývá nic jiného, než Vám popřát hodně štěstí při hledání Vašeho nového společníka.

Zuzana Opletalová
Éclat du soleil*CZ
www.eclat.cz

Kočičí citáty

25. dubna 2010 v 19:39 | B@rushk@ |  *SRANDIČKY*
Hausův dovětek k zákonu relativity času 
Po dvou dnech pobytu kočky ve vaši domácnosti získáte pocit, že tu kočka skutečně odjakživa bydlí.

Fishovo vysvětlení 
Před akváriem bez rybiček kočku nenajdete.

Sluggishův dodatek 
Kousat znamená zbytečně se vysilovat.

Zákon kočičí nehybnosti 
Nehybná kočka zůstane nehybná, pokud na ni nezapůsobí jiná síla - jako je otevírání kočičí konzervy anebo myš v pohybu

Zákon potřeby mléka 
Kočka vypije množství mléka, které se rovná její tělesné váze, jenom aby ukázala, že to dokáže. P1090471(1)-(1).jpg

Ideův zákon nejmenšího odporu


Kočka nejčastěji žere tak, že otevře tlamu a přibližuje ji k pokrmu.

Zákon kočíčího pohybu 
Kočka se pohybuje přímo, pokud není dobrý důvod změnit směr.

Zákon kočičího nezájmu 
Kočičí nezájem je přímo závislý na lidské snaze vzbudit kočičí zájem.

Zákon donášky 
V případě, že nejsou narušeny kočičí stravovací zvyklosti, kočka lapené živočichy dlouze mučí a po jejich usmrcení vám je po částech nosí do domu.

Zákon kočičích rozpaků 
Kočičí návštěvnost je přímo závislá na velikosti rozpaků znásobených množstvím lidského smíchu.

Zákon kočičí přitažlivosti 
Veškerá modrá saka a černé svetry přisávají kočičí chlupy v přímé závislost k tmavosti látky a světlosti kočky (a naopak).

Blindova vyjímka 
Živá kočka se nechá vodit na vodítku pouze tehdy, je-li slepá a potřebuje navigátora.

Zákon kočičí termodynamiky 
Teplo se přemísťuje z teplejšího předmětu do studenějšího, jenom v případě kočky se teplo přemísťuje do kočky.

Druhý zákon zachování energie 
Kočka také ví, že energie může být šetřena dostatečným spánkem.

Zákon Alessandra Volty 
Kočky, které vidíte chodit na vodítku, jsou s největší pravděpodobností atrapy na tužkové baterie.

Zákon kočičího protahovní 
Kočka se protáhne do délky, která je přímo závislá na délce spánku pravě dokončeného.

Zákon výměny nábytku 
Kočičí touha po škrábání nábytku je přímo závislá na jeho ceně. 05-(1).jpg

Wipeův zástupný zákon 
Nejste-li doma, otírá se kočka stejně blaženým výrazem o polštář nebo křeslo.

Zákon kočičího prodlužování 
Kočka je schopna prodloužit svoje tělo prakticky na délku potřebnou k dosahu předmětu, který vzbudil kočičí pozornost.

Zákon namátkového hledání pohodlí 
Kočka neustále hledá a většinou najde nejpohodlnější místo v jakékoliv místnosti.

Wipeův zákon použitelnosti 
Kočka se vám otírá o nohy pouze tehdy, když nemá k dispozici nic vhodnějšího, o co by se mohla vydrbat kožich.

Zákon kočičí poslušnosti 
Kočičí poslušnost je nepřímo závislá na snaze lidí, kteří chtějí, aby něco udělala.

Zákon kočičího spánku 
Všechny kočky musí spát s lidmi (pokud možno) a v pozici, které je co nejnepříjemnější pro dané lidi.

Zákon korupční 
Pokud kočka vrní, znamená to, že he s vašimi službami spokojená. Je to stejné, jako když dáte v restauraci číšníkovi spropitné.

Zákon odmítání prášků 
Jakákoliv pilulka nucená kočce má potenciální energii potřebnou k dosáhnutí rychlosti úniku

ZDROJ


A ZASE IKONKA

25. dubna 2010 v 19:31 | B@rushk@
RGČE

My AFFS

25. dubna 2010 v 19:12 | B@rushk@


Na záhlaví

25. dubna 2010 v 18:59 | B@rushk@
t
thčr
tžu

Soutěž pro SB

23. dubna 2010 v 20:36 | B@rushk@ |  *NOVINKY*
Na e-mail moleycyrus&seznam.cz mi zašlete nej fotku kočky...a ta která vyhraje je nej foto měsíce!!!!

KROKY K PŘIHLÁŠCE:
 • Do komentů napiš: Jdu na mail a najdu a pošlu fotku-Prostě napiš že se přihlašuješ
 • Najdi vhodnou fotku, klidně si jí upav podle sebe
 • Pošli mi jí na e-mail
 • Fotka/animace/... musí mít na sobě napsána tvou adresu blogu!!!!
O fotce se bude hlasovat v anketě! Vše se zpočítá 1.května 2010...

Začínám psát pohádky, povídačky o kočkách

23. dubna 2010 v 20:10 | B@rushk@ |  *NOVINKY*
Např.-Jaky první začnu psát o Kočce MATYLDĚ-Kapitola 1.-10. pokud vás to bude bavit budu pokračovat. Pokud budeš chtít tyto příběhy a kapitoly pravidelně číst tak sleduj tento blog, s jednoduchym zapamatovarelným názvem: www.reklamky-kočky.blog.cz...TAKŽE PRVNÍ PŘÍBĚH BUDE ZVEŘEJNĚN DNES KOLEM 21:00-TEŠTE SE!

Když koťátka "odcházejí z domu".

21. dubna 2010 v 16:04 | B@rushk@ |  *RADY OHLEDNĚ KOČEK*

Když koťátka "odcházejí z domu".

Když jsou koťatům tři měsíce,jsou schopna se o sebe postarat.Mají již vytvořeny všechny běžné návyky- potravní,vyměšovací i hygienické.Mají vštípeny nejdůležitější životní názory,základy vztahů k jiným kočkám i k lidem.Nastává doba,kdy koťátka opouštějí domov,aby našla nový u svých nových lidí.Že se toto loučení neobejde bez slziček o tom by mohl leckterý chovatel vyprávět……Tady však najdete pár rad pro nové majitele.
Každé rodokmenové kotě by si mělo do svého nového domova odnášet určitou výbavu.Do ní patří rodokmen kotěte,očkovací průkaz,prodejní smlouva,rozpis krmení a popis základní péče. Rodokmen je průkaz původu kočky,obsahuje jméno kočky a jméno chovatelské stanice,datum narození,číslo zápisu do plemenné knihy a označení plemene a barevné variety. Důležitým údajem je i jméno a adresa chovatele.V rodokmenu najdete výpis čtyř generací předků,jejich jména a barevné variety.Rodokmen považujte za úřední doklad.
Očkovací průkaz je důkazem,že koťátko bylo odčerveno a řádně naočkováno.Všechna tato očkování i preventivní testy musí být v průkazu zaznamenány.Očkovací průkaz budete potřebovat při každé návštěvě veterináře.
Při odběru kotěte by měla být sepsána prodejní smlouva se všemi náležitostmi.Tato smlouva by měla obsahovat veškeré záruky i možnosti reklamace či podmínek,za kterých lze kotě vrátit .Je na svobodné vůli prodávajícího,jaké omezující požadavky si určí a je jen na vás zda se smlouvou budete souhlasit.
Na závěr pár rad na co se zaměřit při odběru kotěte.
Uši- jsou přirozeně teplé,čistě růžové,bez tmavého mazu v ušních záhybech
Oči- jsou čisté,jasné,bez známek výtoků či zánětu
Tlamička a dásně- mají světle růžové zbarvení a zdravý dech
Srst- je přirozeně čistá,lesklá,měkká a pružná,bez blešího trusu,stroupků nebo holých míst
Břicho- je oblé a měkké(tvrdost může být známkou začervenosti)
Řitní otvor- je čistý a beze stop po výkalech
Temperament- je kotě hravé,zvídavé,zvyklé na dotek?
Prodejem novému majiteli končí dětství kotěte.Stává se z něj mladá kočka s dobrými základy všeho,co se doma naučila.To,aby z ní vyrostla zdravá,spokojená a šťastná kočka je už jenom na vás,noví majitelé.

Super video!

20. dubna 2010 v 18:05 | B@rushk@ |  *SRANDIČKY*
Kočky ovládnou svět:

Kostra kočky.

19. dubna 2010 v 18:07 | B@rushk@ |  *ZE SVĚTA KOČEK*

Kostra kočky.

Popis kostry kočky.

1.čelist 2.spodní čelist 3.klenba lebky 4.krční obratle 5.obratle hrudní 6.obratle bederní 7.kost křížová 8.obratle ocasní 9.žebra 10.žebrový oblouk 11.kost hrudní 12.lopatka 13.kost pažní 14.kost vřetení 15.kost loketní 16.kosti zápěstí 17.kosti záprstí 18.kosti prstů 19.pánev 20.kost stehenní 21.kost holenní 22. kost lýtková 23.kosti zánártní 24.kosti nártní 25. kosti prstů nohy

Kostra.

Kostra kočky je složena ze 244 kostí a slouží jako opora těla. Klíční kost je zakrnělá a nefunkční. Variabilitou se vyznačuje ocasní páteř. Normální ocas se skládá ze 20-23 obratlů, avšak existuje několik plemen, jejichž ocas je přirozeně zkrácený nebo úplně chybí. Nejvíce morfologických (tvarových) odlišností najdeme na lebce. Tvar hlavy je jedním z nejdůležitějších rozlišovacích znaků jednotlivých plemen. Existují plemena s kulatou lebkou, plemena s mírně protáhlejší lebkou a plemena s výrazně protáhlou lebkou. Stavba kostry jako celku se u jednotlivých plemen dále liší mohutností. Proslulá tichá chůze koček je způsobena uspořádáním kostry tlapky. Kočky našlapují na prsty, a proto se nazývají prstochodci. Na přední končetině má kočka pět prstů, na zadní čtyři prsty.

Chrup.

Stálý chrup kočky má celkem 30 zubů- 12 řezáků, 4 špičáky, 10 premolárů a 4 moláry. Ve věku asi pěti měsíců mění koťata chrup - mléčné zuby postupně vypadávají a vyrůstají zuby stálého chrupu. Kotěcí chrup má 26 zubů- 12 řezáků, 4 špičáky a 10 premolárů. Za fyziologický skus u koček považujeme skus klešťový, kdy horní a dolní řezáky se navzájem dotýkají řezacími hranami, nebo skus nůžkový, kdy horní řezáky lehce překusují přes dolní řezáky, ale jsou ve vzájemném kontaktu.

Svalstvo.

Kočky mají velmi dobře vyvinuté svalstvo, které jim zaručuje bleskové zrychlení potřebné ke skokům, jimž dostihnou svoji kořist. Nejmohutnější svaly jsou na zadních končetinách, jimž se kočky ke skokům odráží. Je známo, že svalstvo, které není zatěžováno, atrofuje (zmenšuje se jeho objem).

Kočičí oči a noční vidění.

19. dubna 2010 v 18:06 | B@rushk@ |  *ZE SVĚTA KOČEK*

Kočičí oči a noční vidění.

foto k článku

Vidí za soumraku.

Dokážou se přizpůsobit polednímu slunci.A díky svým jedinečným očím mají kočky při špatných světelných poměrech mnohem lepší schopnost vidění než jejich člověk nebo sousedovic pes.
Potvrzuje to i profesor Nick Millichamp z texaské A & M University College of Veterinary Medicine.Už řadu let se tento oftalmolog zabývá očními chorobami koček a psů a jejich zrakem.Zjistil,že kočky mívají obecně méně problémů se zrakem než jejich psí protějšky.Kočky téměř netrpí krátkozrakostí nebo dalekozrakostí.Během historie jejich vývoje a chovu se sice kočičí oko změnilo,obzvlášť u perských koček,ale tyto změny nemají žádný vliv na zrak jako takový.

Novinky z medicíny.

foto k článku
I přes dobrý zrak se kočky občas objevují u veterináře s očními problémy.Většinou se jedná o virové infekce,záněty spojivek nebo poranění rohovky.Některé kočky trpí zvýšeným nitroočním tlakem(glaukomem),oči jim slzí,jsou zarudlé a hnisají.Mnoho očních chorob se dá s trochou trpělivosti vyléčit.Kontrola očí by se měla provádět pravidelně,například u příležitosti očkování.V USA se už delší dobu testují kontaktní čočky pro psy,čočky pro kočky se připravují.Ani laserová terapie nebo transplantace rohovky po úrazech nebo nemocích už nejsou hudbou budoucnosti. Pokud se již oko nedá léčit,je třeba ho v některých případech odstranit.Dosud se prázdný oční důlek uzavíral sešitím víček.Za pomoci nové kosmetické protetické techniky je teď možno v některých případech slepé oko zachovat a dokonce se pohybuje synchronně se zdravým okem.

Žhnoucí oči

Jak je to ale se žhnoucíma očima v noci?Kočičí oko je uzpůsobeno tak,že dokáže využít každý i ten sebemenší zdroj světla.V zadní části oka se nachází jemná vrstva,tapetum,podobná fólii,která zrcadlí světlo zpátky k sítnici. Speciální štěrbinovitý tvar pupil umožňuje,aby na sítnici dopadalo správné množství světla.Oči,které jsou dokonalými nástroji pro noční vidění,by jinak byly přetěžovány zářícím slunečním a mohly by se poškodit.Pokud tedy na citlivé oči dopadne silné světlo,štěrbiny se zúží,aby oko nebylo oslněno.Při naprosté tmě bez sebemenšího zdroje světla toho ovšem kočky vidí stejně málo jako člověk.Na to,aby se mohly bez překážek věnovat svým nočním aktivitám a nepřehlédly kořist,potřebují pro své oči aspoň slabý zdroj světla.Proto můžeme žhnoucí oči vidět v šeru,ale nikoli v naprosté tmě.

Můj diplomek!!!

19. dubna 2010 v 18:04 | B@rushk@ |  *SRANDIČKY*
Od mého zlatíška Pink Micinka

Hlasujte!!!

18. dubna 2010 v 11:51 | B@rushk@ |  *ORIENTACE TOHOTO BLOGU*
Který dess si sem mám nastavit? Všechny jsem udělala dnes, každý asi okolo 25min..Problém je že nwm který si mám nastavit. POMOC MI..Budu ráda kdy o něj hlásneš v anketě!
1.
zrh
2.
hgšřr
3.
jhtzh
4.
kžý
5.
už

Ikonka pět

16. dubna 2010 v 19:23 | B@rushk@


Kočka A LOV

15. dubna 2010 v 19:34 | B@rushk@ |  *ZE SVĚTA KOČEK*

Skvrny a pruhy - Jak loví velké kočky?


Strach i nadšení - to jsou pocity, které v lidech odjakživa vzbuzovaly velké kočkovité šelmy. Zvláště lvi se těší velké oblibě a v legendách i našich myslích mívají roli králů zvířat. Všichni jsme si na to zvykli, ale zaslouží si lvi takový titul?

Lev nemá žádná "nej", která bychom čekali od vládce všech koček. Velikostí ho překonává tygr a silou čelistí jaguár. Levhart se vyskytuje na mnohem větším území, je přizpůsobivější, a pokud se z něj stane lidožrout, bývá mnohem nebezpečnější než lev. Irbis horský se zase na lva může dívat z vrcholků svých velehor. Prostě jediné, v čem lev vyniká, je hříva, kterou mají samci a která jim dodává majestátní vzhled. Lví samec dělá úžasný dojem, ale když dojde na lov, je to trochu horší.

Připlížit se...a zaútočit
Ne že by nic neulovil, pokud opravdu musí, ale protože je velký a těžký, raději přenechá hledání kořisti, plížení a prudký závěrečný sprint svým družkám. Ostatní velcí kocouři to tak dělat nemůžou, protože na rozdíl od lvů nežijí ve smečkách, ale jednotlivě. Strategie lovu je ale u většiny velkých koček podobná: vyhlédnou si kořist a snaží se nenápadně přiblížit co nejblíž. Umění plížit se by jim Indiáni mohli závidět - hebká srst a měkké polštářky na spodku tlapek, které kočka opatrně klade na zem, nezpůsobí ani nejmenší šelest. Po připlížení se na pár desítek metrů následuje útok, při kterém i mohutná kočka předvede sprinterské schopnosti a vyvine rychlost kolem 60 km/h. Kdyby byla v obci, koledovala by si o pokutu za rychlost.

Ostrouhat maso z kostí
Poslední fází lovu je stržení kořisti na zem a její zahubení. Největší druhy koček obvykle útočí z jakéhokoli úhlu, "objemnou" kořist předními prackami a spoléhají na to, že jejich váha ji strhne na zem. Jakmile k tomu dojde, dlouhými špičáky prokousnou kořisti hrdlo a snaží se ji zadusit. Pokud loví velké zvíře menší kočka, musí útočit víc cíleně a snaží se rovnou zakousnout do krku. Jakmile je kořist mrtvá, začíná kočce hostina. Obvykle si nejprve pochutná na vnitřnostech a pak se pustí do masa, které zadními zuby doslova "odstřihává". Ty nejmenší zbytky pak z kostí dostane jazyk pokrytý drsnými výrůstky, které z něj dělají jakési struhadlo.

Nejsnadnější kořist
Každý druh velkých koček má různé druhy přirozené kořisti, kterým za normálních okolností dává přednost. Někdy ale kořist dojde nebo je šelma v tak špatném zdravotním stavu, že si ji nedokáže ulovit. Pokud se pak potká s člověkem, mají obě strany zaděláno na problém. Zabít člověka je pro šelmu hračka. Co je pak logičtější než to, že o jinou kořist ztratí zájem? Než se ho podaří zastřelit, může lidožrout připravit o život desítky lidí. Lidé se proto snaží zabránit tomu, aby se ze šelem lidožrout mohl stát. Například v Indii dávají na pole figuríny vesničanů nabité elektrickým proudem. Tygr, který zkusí zaútočit, dostane elektrickou šlupku. Ta ho obvykle přesvědčí, že s lidmi je lepší vycházet po dobrém.

Lev


- domov má v Africe a na malém kousku Indie

- líbí se mu na travnatých pláních, v řídkých lesích a v polopoušti

- loví velké býložravce, jako jsou pakoně, antilopy a zebry

- mívá 1 až 4 mláďata

- obvykle žije 10 až 14 let

- je dlouhý až 250 cm (bez ocasu)

- může vážit až 225 kg

- hladoví afričtí lvi nejdřív napadali sloní mláďata a pak se naučili lovit i dospělé slony

"Jako jediný lovím ve smečce a skolím i slona!"


Levhart skvrnitý

- domov má v Africe a Asii

- líbí se mu skoro všude - v pralesích, savanách, lesnatých horách i v pouštích

- loví hmyz, drobné obratlovce i velké býložravce, jako jsou gazely

- mívá 2 až 3 mláďata

- obvykle žije 9 až 12 let

- je dlouhý až 190 cm (bez ocasu)

- může vážit až 90 kg

- levharti přežijí skoro všude, kde mají dost potravy - třeba i na okrajích velkých měst

"Občas vyberu popelnice"


Levhart obláčkový

- domov má v jižní a jihovýchodní Asii

- líbí se mu v pralesích

- loví opice, ptáky, dikobrazy a malé jeleny

- mívá 2 až 5 mláďat

- obvykle žije 11 let

- je dlouhý až 93 cm (bez ocasu)

- může vážit až 23 kg

- na srsti má neobvyklý vzor, který vypadá jako kříženec pruhů se skvrnami

"Jsem smutný, že mě nikdo pořádně nezná"


Tygr

- domov má v Asii

- líbí se mu v džunglích, lesích i v zasněžené tajze

- loví jeleny, divoká prasata a buvoly

- mívá 2 až 3 mláďata

- obvykle žije 10 až 15 let

- je dlouhý až 280 cm (bez ocasu)

- může vážit až 320 kg

- tygr ussurijský (poddruh tygra žijící na Sibiři) loví i medvědy

"Jsem největší a také jediná pruhovaná velká kočka!"


Jaguár

- domov má v Jižní a Střední Americe

- líbí se mu tam, kde je voda - v pralesích a na bažinatých pláních

- loví kapybary, jeleny, divoká prasata, kajmany, želvy, ptáky i ryby

- mívá 1 až 4 mláďata

- obvykle žije 12 až 15 let

- je dlouhý až 185 cm (bez ocasu)

- může vážit až 136 kg

- vyniká silnými čelistmi a zuby, díky kterým může lovit i kajmany a želvy

"Rozlousknu želví krunýř a rozcupuju kajmana!"


Irbis horský alias sněžný levhart

- domov má v Asii

- líbí se mu ve vysokých horách

- loví kozorožce, sviště, zajíce a ptáky

- mívá 2 až 3 mláďata

- obvykle žije 15 až 18 let

- je dlouhý až 130 cm (bez ocasu)

- může vážit až 75 kg

- jako jediná velká kočka vystupuje až do výšek 6000 metrů nad mořem

"Občas potkám horolezce. Mám mu sebrat svačinu?"


Kočičí smysly

Zrak. Oči míří dopředu a dokážou zaostřit i na velkou vzdálenost. Za sítnicí se nachází vrstva (tapetum lucidum), která i minimální množství světla odráží na buňky sítnice. Díky tomu kočky vidí i za tmy.

Sluch spolu se zrakem patří k nejsilnějším smyslům velkých koček. Velké ušní boltce jsou pohyblivé a šelma je natáčí směrem, ze kterého přichází zvuk.

Hmat. Kolem nosu a tlamy mají kočky dlouhé hmatové vousy, které jejich nervům předávají informace o jemných pohybech v prostředí okolo hlavy. Užitečné jsou hlavně kočkám, které loví v noci.

Čich velkých kočkovitých šelem je sice o mnoho lepší než lidský, ale zaostává za psovitými šelmami. Kočky to ale dohánějí dalším čichovým orgánem (Jacobsonův orgán), který mají umístěný na horním patře. Spíš než při lovu jim ale slouží k "ochutnávání" pachu druha nebo družky v době rozmnožování.

Chuť šelem je obecně mnohem méně citlivá než naše. Zajímavé ale je, že kočkovité šelmy na rozdíl od psů vůbec necítí sladkou chuť, protože jim chybí ty správné chuťové pohárky.Kočka bažinná

14. dubna 2010 v 20:14 | B@rushk@ |  *ZE SVĚTA KOČEK*

Kočka bažinná

Wikipedie:Jak číst taxoboxKočka bažinná
Kočka bažinná
Kočka bažinná


Synonyma
 • kočka rysová
 • rys bahenní
 • rys bažinný
 • rysec bažinný

Vzhled

 • Hmotnost: 4-16 kg
 • Délka: 50-75 cm + 15-25 cm ocas
 • Výška: 35-38 cm
Srst je jednobarevná, šedohnědá nebo žlutočervená. Špičky uší a ocasu jsou černé. Koťata se rodí mourovatá, postupně ale kresbu ztrácejí.
Kočka bažinná má v poměru k tělu nejdelší končetiny ze všech euroasijských koček.

Rozšíření a početnost

Kočka bažinná žije v Egyptě, okolo Kaspického moře, v AfghánistánuIndiiNepáluBarmě, v Thajsku a jihovýchodní Číně. Vyhledávajírákosové porosty a travnaté plochy v blízkosti stojatých vod nebo pomalu tekoucích řek, kočky bažinné, které žijí v sušších oblastech, se také sdržují v blízkosti vody.
Není ohrožena.

Biologie

Kočky bažinné jsou samotáři. Loví hlavně ve dne, jinak odpočívají v opuštěných norách jiných zvířat. V severních částech svého areálu sepáří na konci zimy, na jihu se mohou rozmnožovat celoročně. Březost trvá 8 týdnů, kočka vrhá 3-4 koťata. V 8 měsících se osamostatňují, pohlavně dospějí v roce a půl věku. Někdy může kočka mít až dva vrhy do roka.
Díky svým dlouhým nohám kočka bažinná výborně běhá a skáče, dokáže ulovit bažanta v letu. Živí se vodními ptáky, žábamirybami ahlodavci, kočky žijící v sušších oblastech loví králíkypískomilyještěrky a velké ptáky. Uloví i dikobraza.
Ve starověkém Egyptě byly kočky bažinné cvičeny k lovu vodního ptactva. Díky jejich podobnosti s habešskou kočkou existují hypotézy, že i kočka bažinná je jedním z předků kočky domácí.

¨Do sonk!!!

13. dubna 2010 v 21:18 | B@rushk@
Soutěž obrázek:
zhr

Foto týdne!

13. dubna 2010 v 18:18 | B@rushk@ |  *SRANDIČKY*
Nejvíce jste hodnotili toto:

Hlasuje se pro fotku týdne!

12. dubna 2010 v 19:15 | B@rushk@ |  *SRANDIČKY*
1
hšer
2.


3.

4.

5.HODNOCENÍ PRO http://harrypotter-picture.blog.cz/

12. dubna 2010 v 18:47 | B@rushk@ |  *HODNOCENÍ BLOGŮ*

Záhlaví a desing blogu: 10/10

Hezké...


Menu: 10/10

hezky se hodí k dessu!


Články: 10/10

Normál..


Celkový dojem: 9/10

Ten bod co jsem ti ubrala není v desingu ale v tom že nesnáším Naruto, nedělej si z toho ...miluje!!!Samozřejmě si z toho nědělej hlavu, protože určitě NEJSI JEDINÁ KDO HO miluje!!!


Počet bodů: 39/40

ZNÁMKA. 1*


Hodnocení pro muffinek25197.blog.cz

12. dubna 2010 v 18:41 | B@rushk@ |  *HODNOCENÍ BLOGŮ*

ZÁHLAVÍ A DESING: 10*/10 

Wow, je přímo úžasné. Oceňuji hlavně ten čárový kod a tu televizi!!


MENU: 10/10

Popisky úžasně ladí se vším!!!


ČLÁNKY: 10/10

Normální...


Celkový dojem: 10/10

-Úžasný blog!!!


Počet bodů: 40*/40

ZNÁMKA: 1********NEJ BLOG SVĚTA


Zajímavosti

12. dubna 2010 v 16:49 | B@rushk@ |  *ZE SVĚTA KOČEK*

Nejtlustší kočka

Nejtlustčí kočka na světě Váží 17 kilogramů, a když hupsne svému páníčkovi na klín,má Duncan Mansfield zbritského Mansfieldu co dělat. Je to mlsoun.K snídani slupne kuřecí polévku nebo kukuřičnou kaši, na oběd si rád dopřeje rybí prsty nebo lososa.

Historie koček
První,kdo si ochočili kočky a drželi je jako domácí zvířata, byli pravděpodobně Egypťané,přibližně v roce 3000 př. n. l. Původně měly kočky pro svou obživu pracovat držet pod kontrolou stavy škůdců např.krys a myší. (Tuto práci kdysi v Evropě zastávaly lasice). Netrvalo ale dlouho a ladná ,něžná přirozenost získala kočkám nové postavení, stali se z nich milovaní a cenění domácí mazlíčkové. Předení je kočičí hlasový projev,který patří pravděpodobně k nejznámějším a milovníka koček zcela jistě potěší ze všeho nejvíc. Má se za to, že vyjadřuje hlubokou spokojenost al idem připadá předení uklidňující a příjemné. Spokojené kočky samozřejmě předou, ale v žádném případě nejde o jedinou příčinu tohoto typického kočičího chování. Stejně tak předou kočky, které jsou poraněné a trpí velkými bolestmi, nebo ty,které jsou zesláblé či dokonce umírají.

Kočičí pády
Pád z malé výšky je pro kočku mnohem nebezpečnější, než pád z několika metrů. Kočka totiž potřebuje dostatek času, aby se během pádu převrátila do "přistávací polohy". Využívá odporu vzduchu,ocasem kormidluje a vesluje, tlapky má roztažené. Její ohebná páteř a fragmentovitá klíční kost jí pomáhají k pružnému dopadu. Koťátka mají tuto schopnost teprve od určitého stupně zralosti.Kočka má více kostí než člověk:lidé mají 206 a kočky 230 kostí.

Kočičí sluch
je mnohem citlivější než lidský nebo psí. Kočky používají ocas k udržování rovnováhy.Kočky vidí ve tmě a v noci šestkrát lépe než lidé.Kočky jedí trávu, aby jim pomohla při trávení a pomohla jim zbavit se chlupů v žaludku.Zdravá kočka má teplotu mezi 38 a 39 stupňů Celsia. Ze statistik vyplývá, že mít kočku je dobré pro vaše zdraví. Snížíte tak riziko vysokého krevního tlaku a dalších nemocí.Hlazení kočky může pomoci uvolnit stres. Vrnící kočka na klíně vyvolává pocit bezpečí a pohodlí.Lidé, kteří mají kočku, žijí déle, mají méně stresu a menší pravděpodobnost infarktu.Kočka je březí zhruba 9týdnů, mezi početím a porodem uběhne 62 až 65 dní.Průměrný počet koťátek v jednom vrhu je 2 až 6.Ne vždy znamená vrnění, že je kočka šťastná.Kočky vrní také tehdy, když mají strach nebo cítí bolest.

Modrooké bílé kočky
mají často sklon ke ztrátě sluchu.Všechny kočky potřebují ve své potravě taurin, aby se vyhnuly oslepnutí.Kočky musí mít v potravě tuk,protože nejsou schopny vytvořit si vlastní.Mléko může vyvolat u některých koček průjem.V domácnostech v Anglii a USA žije více koček než psů.Asi 35 %domácností v Anglii a USA s kočkami má 2 nebo více koček.Asi 37 %amerických domácností má alespoň 1 kočku.Průměrná délka života venku žijící kočky je kolem 3 až 5 let, zatímco kočka žijící doma žije 16 let nebo více.

Délka života koček
se za posledních 50 let skoro zdvojnásobila.Kočka spí průměrně 16 hodin denně.Domácí kočka dokáže běžet rychlostí téměř 50 kilometrů za hodinu.Přední tlapka koček má 5 a zadní 4 prsty.Dospělá kočka má 30 zubů, 16 horních a 14 dolních.Kočka váží v průměru 3 až 6 kg.Kočka má přibližně 10 tisíc chlupů na čtvereční centimetr na zádech a asi 20tisíc na čtvereční centimetr na spodní straně.V domácnosti s více kočkami spolu vycházejí lépe kočky opačného pohlaví.První oficiální výstava koček v Anglii se konala v Crystal Palace v roce1871.Nejstarší známá zkamenělina podobná dnešním kočkám je 12 milionů let stará.Nejstarší známá kočka byla Puss z Anglie, která zemřela vroce1939, pouze jeden den po svých 36. narozeninách.Díky úžasnému smyslu pro rovnováhu se kočkám dělá při jízdě autem špatně pouzevýjimečně.

Kočky jsou jedny z nejčistotnějších zvířat vůbec
Stráví kolem 30 % času upravováním se.Kočky reagují lépe na ženy než namuže. Jedním z důvodů může být vyšší hlas, který kočkám připomíná kočičí mámu volající svoje koťata.Kočky se potí pouze napolštářcích tlapek. Všimněte si, jak je po vaší kočce mokrý vyšetřovací stůl u veterináře.

KOČIČÍ VĚK versus LIDSKÝ VĚK
1 měsíc 5 až 6 
2 měsíce 5 až 6 
3 měsíce 2 až 3 roky 
4 měsíce 5 až 6 let 
5 měsíců 8 až 9 let 
6 měsíců 10 let 
8 měsíců 13 let 
1 rok 15 let 
2 roky 24 let 
4 roky 32 let 
6 let 40 let 
8 let 48 let 
10 let 56 let 
12 let 64 let 
14 let 72 let 
16 let 80 let 
18 let 88 let 
20 let 96 let

Nejdelší kočičí fousy
Nejdelší kočičí fous měřil 13,9 cm, a to 18. února 2003 u tříletého dlouhosrstého kocoura Sylvestera, který patří paní AmyHeckethornové z Burlingtonu v Iowě, USA.

Nejdražší kočka
Cato, bengálský kocour, byl v únoru 1998 zakoupen za 25.000 liber,tj.asi za 1.146.500,- Kč, paní Cindy Jacksonovou z Londýna.Prodávajícím byl chovatel Lord. C. Esmond Gay z Bedfordshire v Anglii.

Kočka s největším počtem prstů
Pětiletý kocour Jake z Bonfieldu v Ontariu v Kanadě má sedmprstů(úplných, s drápky a polštářky) na každé své tlapce. Kočky mají obvykle 5 prstů na předních a čtyři na zadních tlapkách. Překvapivě obvyklé ale je, že některé kočky mají prstů víc.

Nejstarší žijicí kočka
na světě je Kataleena Lady, barmská kočka narozená 11. března 1977.Její majitelkou je paní V. Haywardová z Melbourne v Austrálii. V roce 2002 oslavila kočka svoje 25. narozeniny.Největší vrh koťat7. srpna1970 se čtyřleté barmské kočičce jménem Tarawood Antigone narodilo 19koťat.Přežilo jich 15, z toho byl jedna kočička a čtrnáct kocourků.Nejstarší kočičí máma Kitty, která patřila Georgi Johnstonoveovi ze Staffordshiru vAnglii, porodila dvě koťata v pokročilém věku 30 let. Za svůj život měla celkem 218 koťat. Nejdelší přežití po zemětřesení ve zřícené budově na Tchajwanu v prosinci 1999 byla po 80 dnech nalezena živá kočka.

Nejbohatší kočka
Pan Ben Rea odkázal své kočce Blackie ve své závěti 15 milionů britských liber.Z Egypta pochází také legenda o tom, že kočka má 9 životů.

Kočičí pamět
Obecně se ví, že kočky mají úžasnou schopnost prozkoumávat nové prostředí. Bylo ale také vědecky prokázáno, že jejich schopnost uchovávat si informace je lepší než u některých dalších domácích zvířat.V testu inteligence pro kočky a psy porovnávali Dr.Maier(profesor psychologie na University of Michigan) a Dr.Schneirla(kurátor Amerického muzea přírodních dějin) IQ jako funkci paměti koček a psů.Zvířatům ukázali velké množství krabic a naučili je,že potravaje pouze pod krabicí, která má nahoře rozsvícenou lampu.Jakmile byl tento výcvik dokončen, badatelé okamžitě lampu rozsvítili a psům a kočkám nenechali po jistou dobu ke krabicím přístup.U psů vydržela vzpomínka nejdéle pět minut, ale některé kočky se ke správné krabici vrátily i po 16 hodinách, což svědčí dokonce o lepší paměti, než mají opice a orangutani. Kočičí ochutnávání v porovnání s lidmi je vnímání chuti u koček méně dokonalé. Zatímco lidé mají 9 tisíc chuťových pohárků, kočky pouze 473. Jejich nedostatek ale nahrazují dokonalým čichem.Stejně jako lidé, rozeznávají kočky základní chuti:kyselou,hořkou a slanou. Protože jsou čistí masožravci, na sladkou chuť nereagují.

Tajemství kočičích očí
Kočičí šelmy potřebují vidět svou kořist i při minimálním světle, loví totiž často v noci nebo za šera.Proto je oko kočky složitý a skutečně dobře vyvinutý smyslový orgán.Svědčí o tom už poměr velikosti oka a těla, který je u kočky mnohem vyšší než například u člověka.Kočky potřebují vidět v noci, na druhou stranu ale musejí být schopné dobře vidět i za plného denního světla.Tuto schopnost jim poskytuje zornice,která se za šera může hodně otevřít a pustit do oka maximální množství světla, za světla je potom malá a citlivou sítnici oka chrání předsilnými slunečními paprsky.Ulidí je zornice kruhová, což má svá jistá omezení. Zornice koček je uzavírána dvěma svaly ze stran a dostává tak svůj charakteristický eliptický tvar. Obecně se dá říci, že velké kočky mají zornice kulaté,malé je mají protáhlé až štěrbinovité, a za dne jimi proniká do oka kočky pouze úzký svazek světla.

Hodnocení pro xhigh-school-musicalx.blog.cz

12. dubna 2010 v 15:22 | B@rushk@ |  *HODNOCENÍ BLOGŮ*

Záhlaví: 10/10

Moc hezké a povedené...


Menu: 9/10

Popisky neladí s desem jinak :-)


Články: 10/10

Úpe v normalitě...


Celkový dojem: 9/10

Už jsem říkala že bys sis měla stáhnout popisky?


počet bodů: 38/40

Známka: 1*


Hodnocení pro http://the-other-side-of-me.blog.cz

12. dubna 2010 v 15:18 | B@rushk@ |  *HODNOCENÍ BLOGŮ*

Záhlaví  a desing: 10/10

Hezké...


Menu: 8/10

Normální...stáhla bych si popisky☺


články: 9/10

Hmmm...budiž


Celkový dojem: 9/10

Menu to kazí..Jinak supr. blogísek♥


Počet bodů: 36/40

Známka: 2


Hodnocení pro http://www.blog.cz/

11. dubna 2010 v 18:02 | B@rushk@ |  *HODNOCENÍ BLOGŮ*

WOW! Tenhle blog je naprosto úžasný, já myslím že bych tam neměla žádnou chybu ani trapnou poznámku. Já si VÁŽNĚ myslím že tento blog je nejdokonalejší blog, který jsem v životě viděla...


Nemusím to rozepisovat: Oceňuji jednoduchost, nápad a osobní styl.


POČET BODŮ: 40bodů

ZNÁMKA:  1********-nej. blog světa.


Hodnocení pro http://rainbow-graphis.blog.cz/

11. dubna 2010 v 18:00 | B@rushk@ |  *HODNOCENÍ BLOGŮ*

ZÁHLAVÍ: 10/10

POZNÁMKA: Velmi povedené!


MENU: 10/10

POZNÁMKA: Skvěle se k okolí hodí!


ČLÁNKY: 8/10

POZNÁMKA: Újdou...


Celkový dojem: 9/10

POZNÁMKA: Z tohoto blogu nemám moc hezký dojem. Na první dojem působí hezky, ale ten druhý si všímá nedokonalostí, ale za ty tě neodsuzuji! Každý má na svém blogu pár slabin, i JÁ!


Počet bodů: 37

ZNÁMKA: 1*-SUPER!!!


Hodnodcení

11. dubna 2010 v 18:00 | B@rushk@

ZÁHLAVÍ: 10/10

POZNÁMKA: Velmi povedené!


MENU: 10/10

POZNÁMKA: Skvěle se k okolí hodí!


ČLÁNKY: 8/10

POZNÁMKA: Újdou...


Celkový dojem: 9/10

POZNÁMKA: Z tohoto blogu nemám moc hezký dojem. Na první dojem působí hezky, ale ten druhý si všímá nedokonalostí, ale za ty tě neodsuzuji! Každý má na svém blogu pár slabin, i JÁ!


Počet bodů: 37

ZNÁMKA: 1*-SUPER!!!


Hodnocení pro http://lovely-rox.blog.cz/

11. dubna 2010 v 17:56 | B@rushk@

WOW! Tenhle blog je naprosto úžasný, já myslím že bych tam neměla žádnou chybu ani trapnou poznámku. Já si VÁŽNĚ myslím že tento blog je nejdokonalejší blog, který jsem v životě viděla...


Nemusím to rozepisovat: Oceňuji jednoduchost, nápad a osobní styl.


POČET BODŮ: 40bodů

ZNÁMKA:  1********-nej. blog světa.


Hodnocení pro http://tentencinblog.blog.cz/

11. dubna 2010 v 17:49 | B@rushk@ |  *HODNOCENÍ BLOGŮ*

Mě se osobně tvůj blog vůbec nelíbí. Jak už jsem řekla, tak Záhlaví neladí....atd.. Jestě jsem ti ale chtěla říct, že si z mého hodnocení nemáš dělat hlavu! Jsou lidé, kterým se tvůj desing blogu líbí. Já tě nechci přemlouvat aby si ten dess odstranila i když bych ti to nejradši řekla! Můžeš si ho odstranit, ale mysli na to  že je to tvůj blog. Nezáleží na tom co si myslí ostatní, ale co si o svím blogu myslíš TY. Doufám že se rozhodneš správně:-)


Známka: 3-Sorráč, ale uznej že každý má a může mít svůj názor...


HODNOCENÍ PRO http://small-studio.blog.cz/

11. dubna 2010 v 17:46 | B@rushk@ |  *HODNOCENÍ BLOGŮ*

ZÁHLAVÍ: 9/10

Vkusné, ale je moc jednoduché. Přidala bych tam nějaké barevné věci, ale budiž:-(


MENU: 9/10

Viz ,,ZÁHLAVÍ"


ČLÁNKY: 10/10

Normalní...


Celkový dojem: 10/10

Něco bych sem přidala...


Počet bodů: 38/40

Známka: 1*


Hodnocení pro verlka16.blog.cz

11. dubna 2010 v 17:39 | B@rushk@ |  *HODNOCENÍ BLOGŮ*

ZÁHLAVÍ A DESING BLOGU: 9/10

Moc mi nepadl do očí, ale újde:-)


Menu: 9/10

Není nejhorší!


Články: 10/10

Normální...


Celkový dojem: 8/10

Poznámka: Už jsem ti říkala že ten dess se mi nelíbí?


Počet bodů: 36/40

Známka: 2


Joooo!!!

11. dubna 2010 v 12:43 | B@rushk@ |  *NOVINKY*
Wow, mám online 16 hustý 

Hodnocení pro http://lejdygaga.blog.cz/

11. dubna 2010 v 12:39 | B@rushk@ |  *HODNOCENÍ BLOGŮ*

Záhlaví a desing blogu: 10*/10

Poznámka: Ten desing celého blogu je fakt úžasný lepší jsem v životě neviděla!!!


Menu: 9/10

Poznámka: Ubrala bych trošičku těch obrázků, ale budiž:-)


Články: 10/10

Poznámka: Normal...


Celkový dojem: 10/10

Poznámka: Vážně nej blog světa..


Počet bodů: 39/40

Známka: 1*


Hodnocení pro http://alex-bizarre.blog.cz/

11. dubna 2010 v 12:34 | B@rushk@

ZÁHLAVÍ: 10/10

POZNÁMKA: Velmi povedené.


MENU: 10/10

POZNÁMKA: Pěkné jednoduché, jarní a skvěle sladěné.


ČLÁNKY: 10/10

POZNÁMKY: Normal...


Celkový dojem: 9/10

poznámka: Tu stránku bych posunula na střed, ale takhle taky jde!


Počet bodů: 39

ZNÁMKA: 1*-Gratuluji!


Hodnocení pro Witch-will97.blog.cz

11. dubna 2010 v 12:33 | B@rushk@ |  *HODNOCENÍ BLOGŮ*

ZÁHLAVÍ: 5/10

POZNÁMKA: Nezdá se ti moc přeplácané?


MENU: 8/10

POZNÁMKA: Nechceš si stáhnout popisky a zvýraznit písmo???


Články: 10/10

Poznámka: Normal...


Celkový dojem: 7/10

Poznámka: Neber to jako urážku-Horší blog jsem v životě neviděla*


Počet bodů: 30/40

ZNámka: 2-


Hodnocení pro www.adela728.blog.cz /Áďa→♥Ash♥/

10. dubna 2010 v 19:23 | B@rushk@ |  *HODNOCENÍ BLOGŮ*
ZÁHLAVÍ A DESING: 9/10
POZNÁMKA? Moc se nehodí:-(

Menu: 10/10
Poznámka: Velmi povedené!!!

Články: 10/10
Poznámka: Úpe normální

Celkový dojem: 9/10
Poznámka: Ty okraje stránky dej fixovat, hned to bude vypadat lépe:-)

Počet bodů: 38/40
ZNÁMKA: 1*

Woe

10. dubna 2010 v 10:54 | B@rushk@
www.kocourek1998.blog.cz
Ikonka
KOČKA A MIMINKO

10. dubna 2010 v 8:19 | B@rushk@ |  *RADY OHLEDNĚ KOČEK*

Soužití kočičí domácnosti s miminkem

Mnoho nastávajících maminek - kočkomilek si láme hlavu, jak bude vypadat chod domácnosti, ve které se bude kromě koček prohánět také miminko. Proto jsme čerstvou maminku Zdeňku poprosili, aby se s námi podělila o své zkušenosti s šéfováním dvěma kočkám, jednomu dítěti a jednomu manželovi :-)


V polovině září jsme si jednoho dne přivezli domů z porodnice miminko. Kočky byly prozatímně ubytované u tchýně, protože nám zároveň rekonstruovali byt a všude byl příšerný chaos. Po několika dnech postupně chaos mizel, ale pláč Davídka se moc nezmírňoval, takže jsme byli trochu nesví jen při pouhé myšlence na to, jaké eldorádo nastane, až se ty dvě čertice k němu dostanou. Také jsme se trošku báli, co na kočky u mimča řekne pediatrička, ale bylo nám řečeno, že je to velmi dobře a že aspoň nebude mít alergii na zvířata. Mnohem horší je, podle lékařky, sterilní prostředí - bez zvířat, vždy bez smítka apod. Chránit miminko příliš je škodlivější než chránit ho méně.

Kočka Julie nalezená jako malé podvyživené kotě
Po dvou týdnech se manžel rozhodl, že tedy pro kočky dojede (už nám taky bez nich bylo smutno). Přivezl je a rovnou jsme si řekli, že je seznámíme s Davídkem. Julie byla zvědavá, hned se šla podívat, cože to v tom kočárku brečí, ale když Davídek trhnul ručičkou, Julča se vyděsila, zdvojnásobila a naježila ocas a honem utekla.
Stříbrnka je trochu plašší, však si taky chudinka nejspíš vytrpěla své, ta byla rozvážnější. Nejméně týden kolem Davídka kroužila (to už seděl v lehátku na zemi), pak nesměle přišla, strčila mu čumáček do ručičky, drbla do něj a od té doby jsou nejlepší kamarádi, když v blízkosti nikdo jiný není. Obvykle sedí pod ním, pod lehátkem a tváří se, že je neviditelná a vůbec tam není. Zato Julie si na mimčo nezvykla doteď. Obíhá ho obrovským obloukem, tak velkým jako Stříbrnka obíhá nás dospělé.

Davídek
Davídek začal ve 2 měsících na kočičky reagovat. Občas něco upřeně sleduje, tak se ohlédnu a tam sedí jedna z koček...po chvíli se ozve srdceryvný pláč - to kočka utekla z Davídkova zorného pole. Včera se s Julií dvě hodiny upřeně pozorovali, nakonec to byla Julie, kterou to přestalo bavit a znechuceně odešla lehnout si jinam.

Kočka Stříbrnka, původem z jednoho libereckého sídliště
A ptáte se, jak to dělám s úklidem? Stejně jako předtím, zatím to není nutné víc, než se dělá běžný úklid, protože Davídek ještě neleze. Ale protože se k tomu již připravuje, budeme muset kočičí WC a granule brzy přestěhovat z jeho dosahu a také potom uklízet trochu víc, aby nenašel něco, co nemá.


Hodnocení pro http://i-and-celebrites.blog.cz /Princess-Kiki/

10. dubna 2010 v 8:14 | B@rushk@ |  *HODNOCENÍ BLOGŮ*
ZÁHLAVÍ A DESING: 8/10
POZNÁMKA: Tamten včera byl hezčí:-)

MENU: 9/10
POZNÁMKA.: Moc malé:-(

ČLÁNKY: 10/10
POZNÁMKA: Normal...

Celkový dojem: 8/10
Poznámka: Tento blog se  mi moc nelíbí:-(

Počet bodů: 35
Známka: 2

PODMÍNKY MÉHO BLOGU!!!

9. dubna 2010 v 16:10 | B@rushk@
.

Hustá!!! Návštěvnost mého blogu!!!

9. dubna 2010 v 16:10 | B@rushk@ |  *NOVINKY*
Středa: 72
Čtvrtek: 98
Pátek: 106
.