Tenhle kocour......

28. března 2010 v 10:28 | B@rushk@ |  *NOVINKY*

Dewey / Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět

Tahle kniha mi trochu připomíná Marleyho (titul Marley a já), protože hlavním hrdinou je okouzlující zvířátko, překypující láskou. Deweyho, jak kocourka později pojmenují po nejslavnějším knihovníkovy ve státech, najde Vicky schouleného ve schránce mezi vrácenými knihami, kam ho nejspíše někdo pohodil. Dewey se stane okamžitě miláčkem celé knihovny, kde se také natrvalo usadí, získá si srdce mnoha lidí a svou povahou jim začne i pomáhat překonávat, svým kočičím způsobem, strasti kterých se na nich život napáchal, ať už se jedná o postiženou holčičku na vozíčku, osamělého starého pána nebo Vicky, která si taky prožila svoje. Dewey rozdával dlouhých devatenáct let svou lásku a za svého života se stal nejznámějším kocourem na světě, přijela si ho dokonce natočit i delegace z Japonska.
Tato kniha je pravdivým příběhem jednoho kocourka který ohromil svět, je jen důkazem, jak moc nám zvířata mohou pomoci, tak trochu se až bojím si tuhle knihu sehnat, už teď je mi jasná jedna věc, dožene mě k pláči. Už jen když nyní pomyslím na to, co tenhle kocourek všechno dokázal, derou se mi do očí slzičky, bude to stejné jako u Marleho... až knihu dočtu popláču si a pak se pousměju nad tím, jaký byl ten tvoreček ale kabrňák.
Doufám, že nebudu jediná, kdo si u tého knihy popláče, nejsem žádná padavka, ale dojemné (a ke všemu pravdivé) příběhy mě jednoduše vždy dostanou :)
Ukázku z kniha můžete najít zde.


Zdroj: Obrázek knihy převzat ze stránky Knihy ABZ
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

LÍBÍ SE VÁM TENTO BLOG???

JE SUPER 22.5% (18)
DOBREJ 13.8% (11)
CELKEM UJDE 12.5% (10)
HMM..JDE TO 16.3% (13)
NENÍ 12.5% (10)
Fuuuuuj!! 22.5% (18)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama