Pozor na pády koček

29. března 2010 v 20:24 | B@rushk@ |  *RADY OHLEDNĚ KOČEK*

Pozor na pády koček

Pád z malé výšky je pro kočku mnohem nebezpečnější, než pád z několika metrů. Kočka totiž potřebuje dostatek času, aby se během pádu převrátila do "přistávací polohy". Využívá odporu vzduchu, ocasem kormidluje a vesluje, tlapky má roztažené. Její ohebná páteř a fragmentovitá klíční kost jí pomáhají k pružnému dopadu. Koťátka mají tuto schopnost teprve od určitého stupně zralosti.
Občas se objeví zprávy, že kočka přežila pád z velké výšky, jsou to ovšem výjimky. Kočka asi měla během padání možnost snížit prudkost nárazu, ať už díky keřům, či větvím stromů. Když kočka přistane na měkkém podkladu nebo na místě hustě porostlém zelení,může to trochu zmírnit její zranění. Naopak pády na tvrdý podklad, třeba beton,nikdy nezůstanou bez následků. Náraz je příliš prudký a nohy kočky ho neodpruží. Následky bývají velmi vážné:otřes mozku, zlomeniny, vnitřní zranění,která nemusí být znatelná na první pohled. Navíc kočka utrpí šok.
Proč kočka spadla z balkónu? Kočky mají jedinečný smysl pro rovnováhu a dovedou výborně balancovat. Ale jejich život ovládají emoce.Pohled na letícího ptáka či motýla dokáže probudit lovecký instinkt. Kočka vyskočí, aby chytila kořist a vlastní váha ji strhne dolů. Kočka může spadnout i během balancování, a to v důsledku leknutí.
Kočky žijící venku před pády ochráníme jen stěží.Za to kočky žijící v bytech ochráníme před pádem celkem snadno. Postačí důkladné a odborné zajištění oken a balkónů.
Dess
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama