Kočky, které děsí

6. března 2010 v 17:28 | Majitelka |  *ZE SVĚTA KOČEK*
  • Nejdražší kočka na světě: 463 000 korun
  • Největší kočka na světě
    Jmenuje se Leo (9) a od ocasu k nosu měří 121,9 cm a váží 15,8 kg. Žije v Chicagu u Friedy Ireland a Carroll Damron. Kocour patří k plemenu Meine coon. Toto plemeno je obecně proslulé svou velikostí.


NEJSTARŠÍ ŽIJÍCÍ KOČKA

Nejstarší žijicí kočka na světě je Kataleena Lady, barmská kočka narozená 11. března 1977. Její majitelkou je paní V. Haywardová z Melbourne v Austrálii. V roce 2002 oslavila kočka svoje 25. narozeniny.

NEJDELŠÍ KOČKA
Kdyby byl kocour Leo člověkem, vážil by asi 100 kg a měřil asi 2,5 metru. Jako kocour je vysoký jako osmileté dítě a má tak velké tlapky, že by mohl nosit dětské boty velikosti 2. Leo je maine coon kocour, který patří Friedě Irelandové a Carroll Damronové z Chicaga. Kočky tohoto plemena jsou obvykle hodně velké, často mají až 10 kg, ale Leo váží celých neuvěřitelných 15,8 kg a měří rekordních 121,9 cm od nosu k ocasu.

NEJDELŠÍ KOČIČÍ VOUS

Nejdelší kočičí fous měřil 13,9 cm, a to 18. února 2003 u tříletého dlouhosrstého kocoura Sylvestera, který patří paní Amy Heckethornové z Burlingtonu v Iowě, USA.


KOČKA S NEJVĚTŠÍM POČTEM PRSTŮ

Pětiletý kocour Jake z Bonfieldu v Ontariu v Kanadě má sedm prstů (úplných, s drápky a polštářky) na každé své tlapce. Kočky mají obvykle 5 prstů na předních a čtyři na zadních tlapkách. Překvapivě obvyklé ale je, že některé kočky mají prstů více.


NEJDRAŠÍ KOČKA
Cato, bengálský kocour, byl v únoru 1998 zakoupen za 25.000 liber, tj. asi za 1.146.500,- Kč, paní Cindy Jacksonovou z Londýna. Prodávajícím byl chovatel Lord. C. Esmond Gay z Bedfordshire v Anglii.

NEJVÍCE KOŤAT KOČKY DOMÁCÍ
Dusty, kočka z Texasu, měla za svůj život celkem 420 koťat (rok 1952).

NEJVĚTŠÍ VRH KOŤAT

7. srpna 1970 se čtyřleté barmské kočičce jménem Tarawood Antigone narodilo 19 koťat. Přežilo jich 15, z toho byl jedna kočička a čtrnáct kocourků.

NEJSTARŠÍ KOČIČÍ MÁMA

Kitty, která patřila Georgi Johnstonoveovi ze Staffordshiru v Anglii, porodila dvě koťata v pokročilém věku 30 let. Za svůj život měla celkem 218 koťat.


NEJZCESTOVALEJŠÍ KOČKA

Kocour pojmenovaný Hamlet utekl ze své přepravky při letu z Toronta v Kanadě a našli ho až za 7 týdnů schovaného za jedním z panelů v letadle. Během této doby procestoval přibližně 600.000 kilometrů.


NEJDELŠÍ PÁD, KTERÝ KOČKA PŘEŽILA

Kocour Andy, který patřil senátorovi za Floridu Kenu Myerovi, drží rekord v délce pádu. Přežil pád z 16 patra (asi 60 metrů).


NEJDELŠÍ PREŽITÍ PO ZEMĚTŘESENÍ

Ve zřícené budově po zemětřesení na Tchajwanu v prosinci 1999 byla po 80 dnech nalezena živá kočka.


NEJBOHATŠÍ KOČKA

Pan Ben Rea odkázal své kočce Blackie ve své závěti 15 milionů britských liber.


MAJITEL NEJVÍCE KOČEK

Jack a Donna Wrightovi z Kingstonu v Ontariu v Kanadě se dostali do Guinessovy knihy rekordů tím, že mají nejvíce koček - celkem 689.


NEJRYCHLEJŠÍ KOČKOVITÁ ŠELMA

Nejrychlejší kočkou na světě je gepard, který dokáže běžet rychlostí až 110 kilometrů za hodinu.


NEJLEPŠÍ LOVEC MYŠÍ

Nejlepší lovcem myší byla želvovinová kočka jménem Towser (21.4.1963 až 20.3.1987). Za svůj život údajně chytila 28.899 myší plus další nešťastné tvory, jako zajíce a krysy. Towser pracovala v lihovaru Glenturret, kde jí také byla postavena socha.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 laska-na-alii laska-na-alii | Web | 9. března 2010 v 11:45 | Reagovat

wááááááááááu toš takovou kačku mět , tak ani nepotřebujem psa =D

2 Dr Dagama Dr Dagama | E-mail | 1. května 2015 v 23:06 | Reagovat

Chcete si koupit ledvinu, nebo chcete do svého prodat
ledviny? jsi
hledá příležitost prodat svůj ledvinu za peníze
vzhledem k finanční rozebrat a vy nevíte, co
to, kontaktujte nás ještě dnes a my vám nabídne dobrý
množství peněz pro vaše ledviny. Mé jméno je doktor DAGAMA,
am
Nefrolog v PREMIER Medicaid INTERNATIONAL. Naše klinika je
specializující se na ledviny chirurgie a my také zabýváme
nákupy
a transplantace ledvin s žijící
Odpovídající dárce.
My se nachází v Indian, Turecko, Jižní Africe, USA, Malajsii.
Máte-li zájem o prodej či koupi ledvin to prosím ne
neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím e-mailu.
E-mail: premiermedicaidinternational@yandex.com

S Pozdravem
Dr DAGAMA.

3 Roger Stacy Roger Stacy | E-mail | 5. března 2018 v 11:13 | Reagovat

Upřímně si vážím pana Jeffa, který mi pomohl s již hackovaným programem ATM CARD a byl jsem tak chudý bez finančních prostředků, které jsem frustrován. Jedno ráno, když jsem surfoval po internetu, jsem viděl různé komentáře od lidí, kteří svědčí o tom, jak mu pan Jeff pomohl být chudým bohatému člověku prostřednictvím této již hackované karty ATM. Byl jsem skeptický, kdyby to bylo pravda, rozhodl jsem se kontaktovat jednoho z lidí, kteří dali toto svědectví, aby viděli důkazy předtím, než se obrátí na tohoto hackera, a ukázali mi, že nebudu mít podezření, že je skutečně skutečný a že jsem kontaktoval jeho e-mail: jefflouisworld @ gmail .com Chcete-li také tuto kartu WHITE ATM, chci, abyste se obrátili na Hackers e-mail: jefflouisworld@gmail.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama