Když kočka málo pije

25. března 2010 v 19:53 | B@rushk@ |  *RADY OHLEDNĚ KOČEK*

Když kočka málo pije

Při nedostatečném příjmu tekutin se tvoří v moči a močovém měchýři močové kameny nebo močový písek.Tyto kameny mohou bolestivě zraňovat nebo dokonce zcela ucpat močovody.Zadržování moči poškozuje ledviny a následkem je akutní selhání ledvin,které může způsobit až smrt.V tomto případě je obzvlášť důležité dostatečné pití.I obecně bychom měli kočky často povzbuzovat k pití.

Co ale dělat,když kočka málo pije?

Nabídněte kočce různé zdroje, v nichž bude voda různé kvality: dešťová voda,převařená voda,minerálka(nesycená),tichá voda,odstátá voda….Dobré služby často prokáže i pokojová fontánka.Pleskající voda láká kočku ke hraní a povzbuzuje k pití.Vložte do misek s vodou větší kameny nebo mušle.Tyto podněty také povzbuzují k hraní a navíc dodají vodě novou zvláštní chuť.
Nechte občas nad umyvadlem pootevřený kohoutek s vodou,aby z něj kapalo.Kočky velmi rády pozorují kapky a určitě zkusí nějakou zachytit. I granulované krmivo můžete přelít několika lžícemi vody.Voda steče na dno a bude chutnat po krmivu.Kočky zpravidla nejdříve olížou vodu,pak se pustí do granulí. Mnohé kočky velmi rády pijí z misek pod květináči.V květináčích by přitom měly být květiny,které pro kočky nejsou jedovaté.Samozřejmostí je nepoužívat na kytky hnojiva. Krystalům se přičítá celá řada pozitivních účinků.Jsou sice drahé,ale u některých koček nesmírně účinné.Velké těžké růžové kameny vložte do misky s vodou.Krystaly ovlivňují vibrace vody a obohacují ji stopovými prvky a minerály.
Dekoraci a potěšení přinese pořízení miniaturního akvária.Když do něj dáte jen vodní rostliny bez rybiček,má kočka zajímavou hračku.
Když už nepomůže nic jiného,uvařte kočce kuřecí vývar bez zeleniny,soli a koření.Z vývaru odstraňte tuk a přelijte jej přes jemné síto,aby se odstranily případné kostičky.Mnoho koček vývar miluje a nemají ho nikdy dost.Stejný účel splní i šťáva tuňáka z konzervy.Tento vývar podávejte silně zředěný kvůli vysokému obsahu soli.
...♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama