Jak předcházet nemocem koček?

25. března 2010 v 19:45 | B@rushk@ |  *KOČIČÍ NEMOCE*


Jak předcházet nemocem koček

Je všeobecně známo,že včas rozpoznanou nemoc je možné léčit úspěšněji než nemoc pokročilou. Nejdůležitějším momentem zdravotní prevence je proto dostatečná pozornost, věnovaná všem zvířatům v chovu, aby neunikly právě počáteční příznaky. Jednou měsíčně kočku systematicky prohlédněte.
Zkontrolujte stav ústní dutiny, uší, srsti a řitního otvoru. Zvlášť nápadné mohou být různé výtoky z očí a uší. Při nemocech uší kočka často třepe hlavou a usilovně je škrábe. Častým nálezem v tlamě je zubní kámen a zánět dásní. Kvalitu a frekvenci vyměšování kontrolujeme při úklidu kočičí toalety. Při napadení parazity nemusíme však v trusu nic vidět-jejich častým projevem bývá takzvané sáňkování, kdy si pro svědění kočka otírá konečník o podlahu. Při kontrole srsti můžete objevit jak různé parazity, tak i projevy kožních nemocí. Jednou z nejnepříjemnějších je kožní plíseň, pro niž je typické silné svědění a vypadávání srsti na postižených místech.
Mezi důležitá preventivní opatření patří důsledná hygiena v chovu, dále pak karanténa koček, které byly na výstavě a u nově zakoupených koček. Dvojnásob to platí v případě, kdy jsme se ujali nalezené kočky. Při připouštění koček žádejte vždy zdravotní osvědčení a potvrzení o očkování.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama